Pre vás

Nepýtaj sa, čo svet potrebuje, spýtaj sa sám seba, vďaka čomu ožívaš.

A potom choď a rob to.

Pretože, čo tento svet potrebuje,

sú ľudia, ktorí ožili.

Harold Whitman

https://www.youtube.com/watch?v=XD22185zSlA

Verte, že ja vás oživím:)


jankag888@gmail.com

Autorské právo
Články môžete publikovať len s mojim súhlasom
a s aktívnou adresou na môj blog.

Aby si bol krásny, zastav sa: minútu pred zrkadlom, päť minút pred svojou dušou a pätnásť minút pred svojím Bohom. Horatius


piatok 3. apríla 2015

Veľká noc, smrť a znovuzrodenie II.Prajem Vám všetkým krásne veľkonočné sviatky 
a nádherné znovuzrodenie.

S láskou

JankaNaša veľkonočná výzdoba pre potešenie

Srnka so sŕňaťom   (zvykla som upiecť koláč v tvare barančeka)

Slamenná zajačica s malým zajačikom
Niečo pre kupačovKohút aj anjel v centre bytu na stráženie vzťahov v rodineV jedálni kraslice na krištáľovom lustri 
ako symbol znovuzrodenia

Už máte navarené, napečené na sviatky? 


U nás sa tradície v domácom kulinárstve menia. Predtým sme robili veľké nákupy. V nákupnom vozíku sme mali veľa mäsa a mäsových výrobkov. Teraz máme samú zeleninu a ovocie. 
Dnes som uvarila cviklu, olúpala, postrúhala, zaliala sladkokyslým nálevom a primiešala chren. Vyšlo mi 7 pohárov. Ani som ich nezavárala, my to dokážeme zjesť cez sviatky. Zajtra budeme robiť zemiakový šalát, aby jeho chute prešli. A budem piecť koláčiky. Ale aj tých striedmo. Máme radi gaštanovú roládu, parížske rožky, kokosky. Aj iné, ale snažíme sa obmedzovať cukor. Šunku sme kúpili viac menej len pre návštevy. Ja mäso už nejem. Nie je to o silnej vôli, keď aj tú mám. Ale prišlo to na mňa, už to nemôžem. Uvidím, či mi to vydrží, alebo je to môj momentálny stav, momentálne naladnie, momentálne vibrácie. 


V časti I. som vytvorila obrázok neba a pekla. Zaoberala som sa našimi vybráciami cez emócie. Prečítajte si predchádzajúci článok. Ale čo naša strava? Aj ona ovplyvňuje naše vibrácie. 


800 - 1000 Hz  - PRÁNA   (základný zdroj potravy)

 600 - 800 Hz   - voda a slnko  (1. rád)

 200 - 600 Hz  - rastliny a plody   (2. rád)

 150 - 200 Hz  - živé telá živočíchov a ich krv  (3. rád)

  30 - 150 Hz   - pozostatky organizmov, mäso  (4. rád)

   okolo 0  Hz   - pevná hmota - piesok, hlina, soľ   (5. rád)Prána sa transformuje do slnečného svetla a vody. 
Zo svetla a vody vyrastie rastlina. 
Rastlinou sa živí živočích. 
Živočíchmi sa živí človek (aj zvieratá navzájom).
Na konci reťazca je odpad. Soľ má nízku vibráciu. Ak máte radi slané jedlá, znižujete vibráciu vašej stravy. Čím viac soli, tým nižšia vibrácia stravy. 
Zelenine znižujete vibrácie, ak s ňou konzumujete mäso. 
Naideálnejšia je čerstvo odtrhnutá zelenina, alebo ovocie. Naladia nás na vibráciu 200 - 600 Hz, teda do stavu odhodlania, nebojácnosti, nestrannosti, ochoty, prijatia, odpustenia, pochopenia, lásky, radosti a mieru. Nižšie vibrácie majú podzemné časti rastlín - korene, koreňová zelenina a orechy, vyššie vibrácie majú nadzemné časti zeleniny, zelené časti a najviac vibrácií 2. rádu má ovocie. 
No ak ich tepelne upravíme, svoje vibrácie strácajú. 

Veľmi ma potešil projekt združenia Po schodoch z BB 
s názvom Potraviny zadarmo. Tento projekt bude sponzorovať Raiffeisen bank. V našom meste sa začnú vysádzať ovocné stromy na voľných priestranstvách sídlisk. Pred dvoma rokmi som s touto myšienkou oslovila Odbor životného prostredia v BB a neuspela som. Odpísali mi, že budú vysádzať len kosodrevinu. No z nej sa ľudia nenajedia. A hlavne ide o živú rastlinnú stravu, čerstvo odtrhnutú. No a aké môže mať vibrácie ovocie a zelenina predávané v supermarketoch?

Niektoré domorodé kmene zvyšujú svoju nebojácnosť konzumáciou surového mäsa. Alebo ľuďom s nízkou životnou energiou, ktorí sú veľmi chorí, dávajú piť krv zo zvierat, aby ich vyliečili, zvýšili im vibrácie. 
Aj u nás dobre vieme, že ak chorému nevládnemu navaríme dobrý slepačý vývar, tak ho posilní. Zvýši jeho slabučkú vibráciu.

Minerály je lepšie prijímať z 2. rádu ako z 5. rádu. Teda 
v organickej forme. Nie anorganickej. 

Zdravá minerálna bomba
Potrebujeme: 
250 g maku
100 g lieskových alebo vlažských orechov
100 g hrozienok
2 - 3 PL medu
60 - 100 g kokosovej múčky na obaľovanie guliek
Orechy nakrájame nahrubo, pridáme opláchnuté hrozienka 
a toto namočíme do vody na 24 hodín. 
Vody len toľko, aby sa vstrebala. 
Na druhý deň pridáme zomletý mak a med
 a vypracujeme cesto. 
Tvarujeme guličky a obaľujeme ich do kokosovej múčky. 
Orechy sčasti môžeme nahradiť ľanovým semienkom. Pre prebudené duše sú najvhodnejšie potraviny 1. a 2. rádu až prijímanie Prány. To je to Nebo na Zemi. Tie čisté pocity odhodlania, nebojácnosti, nestrannosti, ochoty, prijatia, odpustenia, pochopenia, lásky, radosti a mieru až osvietenia.

Voda prenáša akékoľvek vibrácie. 
Čokoľvek vo vode rozpustíme, pripravíme ju vybračne 
na úroveň zdroja. 
Napríklad presladené drinky plné rafinovaného cukru 
sú v 5. ráde. 
Mäsové polievky a vývary v 4. ráde, 
čaje, maceráty v 2. ráde 
a len čistá voda dokáže poskytnúť vibrácie v 1. ráde!

Výborný domáci liečivý sirup
Dáme variť na ohni 20 minút 25 Dcl vody s 20 Dkg cukru. 
Odstavíme z variča a do horúceho sirupu dáme 
vylúhovať bylinky. 
Na dýchacie cesty je výborný tymián alebo 
materina dúška (cca 8 g). 
Lúhujeme až do vychladnutia sirupu. 
Scedíme a po lyžičkách 5 x denne užívame.
Sirup aj pri izbovej teplote vydrží aj dva mesiace. 
Bylinky sirupu zvyšujú vibrácie a hlavne takto to majú 
radi aj deti. 
Je vysoko liečivý. Môžete použiť bylinky, ktoré potrebujete 
pre svoje zdravie. 


 Ak voda prijíma z okolia vibrácie, tak asi akú vibráciu môže prenášať z vodovodných starých potrubí? Alebo umelých fliaš? Iste inú vibráciu má voda z prameňa. O tom som už písala.
No zaujal ma dokument o ukrajinských liečiteľoch na Prima Zoom. V Čechách je tieto diely možnosť pozerať aj na You tube. U nás nie je na to licencia. 
V jednom diely kňaz vedel diagnostikovať choroby cez vodu. Každý si musel priniesť so sebou v sklenenom pohári vodu. Kým docestovali, voda sa nabila vibráciami toho človeka. Kňaz potom veľký kríž, ktorý mal zavesený na krku, ponoril do pohára s tou vodou a presne vedel, čo tomu človeku je. 

Ak chceme vode z vodovodu zvýšiť vibrácie, môžeme do nej ponoriť polodrahokami. Môžeme ku poháru postaviť sväté obrázky alebo iné sväté predmety alebo napísné pocity - láska, radosť, mier, osvietenie - od 500 Hz a viac.

Pozrime sa ešte raz na stupne vibrácií, vlnových dĺžok. 
Z vibrácií nad zemou od tých 200 Hz neochorieme, naopak liečime sa. 
No z vibrácií podsvätia ochorieme. Napríklad dlhodobý hnev poškodzuje pečeň, žlčník a bolievajú z neho bederné kĺby. Chodíte po vyšetreniach, nič vám fyzicky nezistili a bolia vás bederné kĺby? Prestante sa hnevať. Prejdite na vibráciu 350 Hz a hneď budete zdraví. Treba odpustiť. Odpustenie je liečivé. Malé deti to vedia. Raz sa hrajú, potom sa rozhnevajú a za chvíľku sa zase spolu hrajú. 

Máte choré srdce? Fungujete len vo vibrácii 75 Hz. Smútok a nešťastie poškodzujú srdce. Láska 500 Hz ho uzdravuje. 
Bolia vás kolená? Možno fungujete len vo vibrácii 125 Hz. Môžete mať v sebe silnú túžbu, zaumienenosť až tvrdohlavosť a tlačíte do svojej predstavy seba alebo svoje okolie. Tak sa nečudujte, že vás bolia kolená. Vyšetrením vám možno nič nezistili. Lebo ste nešli k lekárovi, ktorý sa zaoberá celostnou medicínou. Teda aj vašou psychikou, vašimi životnými problémami 
a psychosamatickými príznakmi. 
Bolieva vás žalúdok? Nežijete v strachu? V 100 Hz vibrácii? Potrebujete ju zvýšiť na 400 Hz - pochopiť svoj stav, pochopiť a spoznať, čoho sa bojíte. Ak sa toho dotknete, prestanete sa báť. Obyčajne sa bojíme pre nás neznámych vecí. 

Pre mňa neznáma záležitosť je prítomnosť čohosi, čo nám doma každý deň o             23,23 hod. klepne, buchne, dáva najavo, 
že je s nami. 
Nie je to príjemné. Včera som v noci v každej miestnosti zapálila sviečku a nechala dohorieť do rána. Aj tak nás to prišlo pozrieť. No nebojím sa! - 200 Hz. Človek nesmie podľahnúť. Už sme mali návštevníka, čo nám stále pískal. Aj po čase odišiel. Treba im prejaviť aj pochopenie a lásku 400 - 500 Hz.  Čo my vieme, či netrpia. 
Ako sa vyliečiť - vypočujte si:
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára