Pre vás

Nepýtaj sa, čo svet potrebuje, spýtaj sa sám seba, vďaka čomu ožívaš.

A potom choď a rob to.

Pretože, čo tento svet potrebuje,

sú ľudia, ktorí ožili.

Harold Whitman

https://www.youtube.com/watch?v=XD22185zSlA

Verte, že ja vás oživím:)jankag888@gmail.com
Autorské právo
Články môžete publikovať len s mojim súhlasom
a s aktívnou adresou na môj blog.

Aby si bol krásny, zastav sa: minútu pred zrkadlom, päť minút pred svojou dušou a pätnásť minút pred svojím Bohom. Horatius


utorok 8. marca 2016

Medzinárodný deň žien a pôstne obdobie

Pozdravujem týmto všetky nežné stvorenia, krásne duše, múdre ženy. Majte dostatok síl pretvárať náš svet k lepšiemu. Veď kto iný, ako my ženy, máme jemnocit, dobrosrdečnosť, chápavosť, duchovnú múdrosť. Je nám to dané z Neba. Na Nebo sme napojené. Ako by inak mohla prísť k nám nová dušička. Tento pocit inej duše
v nás muži nemajú. Na svet môžeme prinášať malých anjelikov. 

Nevideli ste ešte anjelika? Ja vás ubezpečujem, že videli. Detičky sú anjelikovia. Krásne, nevinné dušičky. V ich prítomnosti je človek šťastný a zároveň pokorný
a vďačný.
A zvlášť my starké si tieto chvíľky vieme dokonale vychutnávať. Už nemáme povinnosti rodičov, len radosti starých rodičov. Je to na nezapalatenie, keď vnúča ide s vami rado na lyže, na korčule, rado sa s vami vyblázni, vyhrá. 


Treba porozmýšľať, čo by sa dalo v rodinách zmeniť. Aspoň krôčik po krôčiku. Rodová sila je pre každého obrovská pomoc. Moji rodičia mali radi svojich rodičov. Ja som mala rada svojich rodičov. A verím že táto štafeta bude pokračovať ďalej a ďalším mojim generáciám bude dodávať silu v tomto náročnom živote. Lebo Láska sa nikdy nestratí. Je, aj keď s našimi milovanými nie sme. 

Máme pôstne obdobie. Už to nie je ako kedysi, keď sa ľudia obmedzovali v jedle. Striedmejšie jesť by sme mali stále pre naše zdravie. 
Dnes pôst je o našej zmene. Treba sa zamyslieť, čo by sme chceli na sebe zmeniť 
k lepšiemu a malým pravidelným krôčikom, ktorý zaradíme do každodenných návykov, pomaly postupne zmeniť na rutinu, prenechať ho nášmu autopilotovi. Ráno si automaticky umývame zuby. Ani sa nezamýšľame nad tým, riadi to náš autopilot. Dlhodobejším systematickým tréningom niečo dobré pre nás môžeme prenechať autopilotovi. Už nám to nebude zaťažko. 
Je to podobne, ako keď malé deti učíme napr. hygienickým návykom, slušnému správaniu, režimu dňa a ono si to osvojí a už to robí automaticky. 
Je to jednoduchý systém, nenásilný, o malom krôčiku, ktorý nás nebude zaťažovať. Ale v konečnom dôsledku niečo na sebe zmeníme. A tým zmeníme aj naše okolie. Okolie zmenu zachytí a začne tiež reagovať. 

No poznám aj opačný systém. Je veľmi účinný. Zmenou okolia, prostredia, zmeníme seba aj svojich blízkych či kolegov. Aj takto spolu dokážeme pretvárať nás svet 
k lepšiemu. A to je zmyslom nielen pôstneho obdobia.

Ak mi chcete v tomto pomôcť, zdieľajte môj blog na svojich sieťach. 
Spolu vytvoríme krajší svet.
Svet lásky, pokoja, dobra.

Láska v nás tančíDnes je MDŽ a zároveň zatmenie Slnka. Je to dobré znamenie k novým začiatkom. 

Napíšte mi. 

Budem sa na vás tešiť.


S láskou na vás myslí


                                         Janka
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára