Pre vás

Nepýtaj sa, čo svet potrebuje, spýtaj sa sám seba, vďaka čomu ožívaš.

A potom choď a rob to.

Pretože, čo tento svet potrebuje,

sú ľudia, ktorí ožili.

Harold Whitman

https://www.youtube.com/watch?v=XD22185zSlA

Verte, že ja vás oživím:)


jankag888@gmail.com

Autorské právo
Články môžete publikovať len s mojim súhlasom
a s aktívnou adresou na môj blog.

Aby si bol krásny, zastav sa: minútu pred zrkadlom, päť minút pred svojou dušou a pätnásť minút pred svojím Bohom. Horatius


piatok 29. januára 2016

Ochrana pred zloduchmi

Dnes som čítala článok, ktorý hovorí o tom, ako sa treba brániť, keď zlo zaútočí. Tento článok pre objektívnosť je celý uvedený nižšie.
Ani nevieme odkiaľ sa zoberie zrazu naša depresia, neistota, nevieme, kam sa podieť. Mne sa to našťastie nestáva, ale mnohí mi o tom píšete.
Sme krehké bytosti. A na tých najkrehkejších zlo ľahko zaútočí a ovládne ich. Už nie sú sami sebou. Sú ako vo väzení a nevedia, ako sa majú z neho oslobodiť. Je to potom ťažká situácia.
Aj mnohé fyzické choroby nie sú len vírusové. Aj tie môžu byť spôsobené útokom.

Kedysi najohrozenejšie, najzraniteľnejšie boli deti a staručkí ľudia. Dnes to už neplatí. Dnes sme ohrození všetci, ktorí sme vyčerpaní, vystresovaní z rýchleho a náročného života. Človek, keď je unavený, nie je dostatočne chránený pred zlom. Ak takáto únava trvá dlhodobo, výsledok je vyhorenie organizmu, upadnutie, letargia, slabá životná energia a to je brána pre zlo. 

Zlo môže zaútočiť na človeka buď priamo z duchovného sveta a ničí ho, alebo ovláda človeka, ktorý potom robí peklo iným. Čím viac sa hovorí o druhom príchode pána Ježiša. Pekelné brány to majú spočítané a vedia o tom. Preto sa nečudujme, že je to čoraz besnejšie, ako sa hovorí - "Kôň, ktorý zdochýna, najviac kope".
Ani na 20. storočie technických vynálezov nemôžeme byť pyšní. Našu drahú maminku Zem sme oslabili, zdevastovali pre ľudskú lakomosť a moc. Nešli sme vhodným smerom, išli sme proti človeku. Sme non stop ožiarení, oslabení, v niektorých častiach sveta zamorení. Pozrite sa na Čínu, ako draho platia za ich pokrok. Nosia na nose masky, pomaly budú nosiť kyslíkové prístroje. Hlavne, že ich výrobky sú všade vo svete. Ale za akú cenu? Matka Zem našej duši prepožičala skafander, aby sme sa tu mohli pohybovať a existovať. Sme jej hosťami. Ale takto sa správajú hostia?
Oslabení sme aj preto, že naša celá slnečná sústava letí do pásiem, kde je energia pre nás náročnejšia a všetko akoby fungovalo v zrýchlenom tempe, dáva nám to zabrať. Náš organizmus je príliš zaťažený. A zaťažený je aj vysokým množstvom informácií, vysokým množstvom povinností, dlhou pracovnou dobou, krátkym plytkým spánkom. Čas plynie rovnako, hodiny odpočítavajú minúty stále rovnako ako kedysi, len my sme v rýchlom tempe, preto máme pocit, akoby čas bol rýchlejší.
A nielen to. Možno ste si všimli, že zákon príčiny a následku je tiež akčnejší. Len skúste niečo zlé urobiť, vzápätí sa vám to vráti dvojnásobne. 
No radšej to neskúšajte. Ja to vidím vo svojom okolí, ako to funguje. Preto všetky zlé myslienky zažeňte preč, proste Ducha svätého o silu a ochranu, nevyslovujte nič zlé, nevypúšťajte z úst škaredé slová, pretože vypúšťate nenávisť a to sa vám vráti, nekonajte nič zlé, neubližujte. Ak sa vám podarí aj niečo z toho prekročiť, vo svojom vnútri to úprimne oľutujte a viac to neurobte, aby vám bolo odpustené. 

Jedným slovom - správajme sa morálne a pýtajme sa svojho svedomia, čo je správne a čo nie. Ono najlepšie pozná odpoveď. Takto sa každý môže aspoň z časti ochrániť pred útokmi zla.
Dvíhajte si životnú energiu prírodou, stretnutiami s dobrými ľuďmi, pomocou iným,
no a samozrejme modlitbou. To je naša ochrana.

Vypočujte si napríklad Ódu na radosť:
 http://www.youtube.com/watch_popup?v=GBaHPND2QJg&feature

Aj vaša domácnosť či pracovisko by malo byť pre vás ochranou.
Ak to tak nie je, môžete si dať u mňa urobiť projekt:


Osobná ochrana:
Prírodný obsidián je výborný pomocník hlavne pre jemných a citlivých ľudí, ktorí sa nevedia sami chrániť pred zlom. Zabraňuje voči vám zlým úmyslom, poskytuje ochranu, šťastie, radosť, tvorivosť, nedovolí vám byť seba ľútostiví. Pomáha k sebaovládaniu a k odolnosti. Tým aj k lepšiemu zdravotnému stavu. Teda žiadne nariekanie, že som citlivá/ý, slabá/ý a pod. Ak ste, tak treba na sebe pracovať a nedať sa. Obrniť sa, nenechať sa ubíjať inými. Keď sa naučíte tomuto postoju, aj okolie doma či v práci sa začne k vám správať s rešpektom. Zmena vášho postoja zmení aj okolie. Ak ani to nepomôže, treba z takéhoto prostredia odísť.
Koľkokrát hovoríme, že dobrých ľudí si berie Bán Boh skôr a zlá zelina nevyhynie. Tí dobrí si nechali na sebe drevo rúbať a ochoreli. To je celá pravda. Znášali svoj kvázi osud, namiesto toho, aby sa obrnili a nedovolili zlu, aby ich zvalcovalo. 


Hematit Odstraňuje všetko nepriaznivé a bráni negatívnym energiám vstupovať do aury, čím v tele nastoľuje pokoj, mier a harmóniu. O hematite sa píše, že pôsobí zvlášť blahodárne v situáciách spojených s právom a zákonmi.
Silne pôsobí tiež v duševnej rovine. Pomáha plachým ľuďom, zvyšuje sebavedomie 
a schopnosť prežiť. Dodáva väčšiu vôľu k životu a rozvíja spoľahlivosť. Zvyšuje tiež dôveryhodnosť. Tento kameň odstraňuje obmedzenia, ktoré si jeho majiteľ v minulosti sám stanovil a napomáha rozvoju osobnosti. Účinne asistuje pri prekonávaní rôznych nutkaní a návykov. Hematit obracia pozornosť k nenaplneným túžbam predstavujúcim hnací motor ľudského života. Pomáha pri boji s prejedaním, fajčením a ďalšími typmi nestriedmosti. Pomáha tiež hľadať riešenia vlastných chybných rozhodnutí a prijímať ich skôr ako poučenia do budúcnosti než ako katastrofy.
Na duševnej úrovni prispieva hematit k sústredeniu a zameraniu na jednu vec. Zlepšuje pamäť a prispieva k zrodu originálnych myšlienok. Obracia pozornosť mysle 
k základným veciam nutným pre prežitie. Súčasne pomáha triediť problémy každého druhu. Jedná sa o užitočný kameň pri štúdiu matematiky a technických predmetov. Na telesnej úrovni je hematit silno spojený s krvou. Posilňuje a reguluje tvorbu krvi. Dokáže vyháňať z tela horúčku. 
Nie je vhodný pre tehotné ženy a ľudí s kardiostrojčekom.
Obsahuje železo, preto ho nečistite pod vodou, mohol by skorodovať. Stačí ho nabiť mesačným svitom. 
Ja som dávala deťom na čiapočku červený uháčkovaný kvietok, aby nedostali z očí. Tak sa to hovorilo. Dnes nosíme červené náramky na ruke.

Končí sa čínsky rok Ovečky a 4. februára začína šantiť Opica.
Máme pár dní na to, aby sme si vyčistili interiéry od prachu a energetických zloduchov.

Dnes som pálila santalové drevo. A myšlienky si čistím háčkovaním. Háčkujem červené náramky pre rodinu, pre priateľov, len tak do zásoby, ak by niekto potreboval. Pre deti a mužov retiazku a nízky stĺpik a pre ženy retiazku a vysoký stĺpik, aby boli ozdobnejšie. Nižšie je ukážka. Teším sa, že môžem pre niekoho urobiť niečo užitočné. Každé očko je plné lásky. Nech ich Božia láska ochraňuje.
Stroje lásku do náramku nevpletú:)

A čo vy? Už máte interiér pripravený na nové energie? Neviete ako?

Napíšte mi. Môžem vám poslať vašu analýzu na tento rozšantený 

rok Opice a k nej aj nastavenie vášho interiéru. 


Stojí len 5 €/ 1 osoba. 
článok:

Zotri si slzy - 29. január

John Piper

V deň, keď by som sa mal báť, ja v Teba dúfam. Žalm 56:4


Jedna z možných reakcií na pravdu, že náš strach je zakorenený v nevere, vyzerá takto: „S pocitmi strachu a úzkosti sa musím vysporiadavať takmer každý deň; takže cítim, akoby moja viera v Božiu milosť bola absolútne nedostatočná. Preto rozmýšľam, či môžem mať vôbec nejakú istotu, že som spasený.“
Moja odpoveď na túto obavu znie: Predstavte si, že ste na automobilových pretekoch a váš nepriateľ, ktorý nechce, aby ste preteky dokončili, hádže na čelné sklo vášho auta blato. Fakt, že dočasne stratíte z dohľadu váš cieľ a začnete meniť smer, neznamená, že preteky nedokončíte.
A určite to neznamená, že ste na nesprávnej pretekárskej dráhe. Ináč by vás nepriateľ vôbec neobťažoval. Znamená to, že by ste si mali zapnúť stierače na čelnom skle.
Keď úzkosť zaútočí a zahmlí náš pohľad na Božiu slávu a veľkosť budúcnosti, ktorú pre nás Boh plánuje, neznamená to, že sme neverní, alebo že sa nedostaneme do neba. Znamená to, že sa na našu vieru útočí.
S prvým zásahom sa naša viera v Božie zasľúbenia môže zapotácať a vychýliť. Ale či zostaneme na trati a dôjdeme k cieľovej čiare, závisí od toho, či z milosti dáme do pohybu proces odporu; či odrazíme útok nevery úzkosti. Zapneme si stierače na čelnom skle?
Žalm 56:4 hovorí: „V deň, keď by som sa mal báť, ja v Teba dúfam.“

Všimnite si - nehovorí: „Nikdy nezápasím so strachom.“Strach útočí a boj začína. Takže Biblia nepredpokladá, že skutoční kresťania nebudú mať žiadne úzkosti. Naopak, Biblia nám hovorí, ako máme bojovať, keď zaútočia.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára