Pre vás

Nepýtaj sa, čo svet potrebuje, spýtaj sa sám seba, vďaka čomu ožívaš.

A potom choď a rob to.

Pretože, čo tento svet potrebuje,

sú ľudia, ktorí ožili.

Harold Whitman

https://www.youtube.com/watch?v=XD22185zSlA

Verte, že ja vás oživím:)


jankag888@gmail.com

Autorské právo
Články môžete publikovať len s mojim súhlasom
a s aktívnou adresou na môj blog.

Aby si bol krásny, zastav sa: minútu pred zrkadlom, päť minút pred svojou dušou a pätnásť minút pred svojím Bohom. Horatius


pondelok 17. septembra 2012

Živly liečia I.

V príspevku Ľudová múdrosť a psychosomatika som spomínala bolesti, ktoré vznikajú nežiadúcimi emóciami ako je stres, zlosť, ľútosť a podobne. Častokrát príčinou sú ľudia, ktorí sú si najbližší a namiesto lásky si vzájomne škodia. Príroda je láskavý liečiteľ. Každá komunikácia s ňou, so zvieratkami, so stromami, s rastlinkami, s kameňmi, s potôčikom, má svoj pôvab a význam. Vnútorný svet živých organizmov, ich silu a múdrosť, objavíme len za pomoci lásky vyžarujúcej z nášho vnútra. Všetko stvorenie na Zemi potrebuje lásku. Čím viac si jej navzájom odovzdávame, tým viac liečivej energie vzájomne načerpáme.
Nasledujúce metódy očisty mám odskúšané a skutočne vám ich odporúčam. Vaše vnútorné orgány omladnú a získajú stratenú vitalitu.

Vypočujte si MUDr. Josefa Jonáša:P r í r o d a   l i e č i

Živel drevo

 
Stromy liečia

Staré mohutné zdravé stromy liečia. Ale nie všetky a nie každého. Každý človek má oné vyžarovanie aury, preto potrebuje aj iné žiariče. 
Doma si vystrihnite z jemného celofánu prúžok cca 5 x 100 mm. Môže to byť aj jemný celofán 
z bonboniéry. Pred použitím ho zbavte statického náboja tak, že si obliznete palec a ukazovák a nimi prejdete po prúžku. Nájdite si veľký starý strom. Dajte si z rúk dole kovové ozdoby. Prúžok chyťte na jednom konci, priblížte sa svojim telom ku kmeňu 
a prúžok držte medzi vami a kmeňom. Táto metóda sa dá použiť, ak je bezvetrie. 


1. Ak prúžok bude priťahovať smerom k stromu, znamená to, že ten strom vám bude odoberať chorú energiu, bude vás liečiť. Objímte ho. Chodievajte k nemu pravidelne 
a objímajte ho. Rozprávajte sa s ním ako s priateľom. A zakaždým sa mu poďakujte. Nedotýkajte sa ho len vtedy, keď pučí, keď prší a v zimnom období. Ale priblížiť sa do jeho aury môžete kedykoľvek. Najviac energie má, keď kvitne a cez deň okolo 14 hodiny. K večeru energia ubúda. Takýmto stromom je napríklad topoľ a najmä osika. Ale vy si nájdite ten svoj druh.
Ale pozor, takýto druh stromu, ktorý energiu odsáva, nie je vhodný na výrobu nábytku, hlavne nie v spálni. Jeho dlhodobým neustálym pôsobením by vám mohol zdravie poškodiť. Do spálne nepatria ani rastliny a už vôbec nie tie, ktoré energiu odsávajú. Prúžkom jemného celofánu či mikroténu zistíte, aké máte doma kvety či drevený nábytok.  
Na odsávanie prebytočnej energie z vášho organizmu vám doma postačí aj polienko zo stromu. Bola som zvedavá na tieto energie z časti stromu. Zobrala som si svoj detský herbár od Ľuda Ondrejova - Keď pôjdeš horou. Ten herbár má už pomaly päťdesiat rokov, aj nazbierané listy v ňom. Kyvadlom som skúšala ich energiu. Stále ju majú silnú. Z Poľany som si doniesla domov odpílený rez z kmeňa starého buka. Bol tam, tak som si ho zobrala. Mal neuveriteľnú odsávaciu silu. 
Odsávať energiu potrebujeme vtedy, keď jej máme nadbytok. Napríklad pri bolestiach hlavy, bolesti zubov, srdečnej neuróze, pri problémoch s pečeňou, tiež pri zápaloch, popáleninách či úrazoch. 

2. Ak prúžok bude priťahovať smerom k vám, to znamená, že strom vám dodáva energiu. Takéto druhy dreva sú vhodné na výrobu nábytku. Energiu dodáva starý zdravý dub, breza, borovica, gaštan. Kedy je potrebné načerpať takúto blahodarnú energiu? Keď cítite, že jej máte málo. Ak ste vyčerpaní, ak ste nachladnutí, ak mávate angíny, problémy so žalúdkom a črevami, ak máte artritídu a tiež pri chronických chorobách.

3. Sú aj nevhodné a dokonca škodlivé stromy pre človeka. Zistíte to tak, keď prúžok celofánu nebude smerovať ani k vám, ani ku stromu, ale do jedného alebo druhého boku. Čítala som, že takýmito škodlivými stromami sú platany. Je ich u nás našťastie málo a sú zákonom chránené. Napríklad v Lučenci, keď som  tam bola na služobnom pobyte, našla som ich niekoľko. Kyvadlo mi ich škodlivosť potvrdilo. Sú krásne, mohutné, ale obdivujte ich radšej z diaľky.  


Vôňa stromov a kvetov lieči. 

Vibrácia vône sa prenáša priamo do duše, do duševného tela človeka. Vibráciu vône môžete čerpať priamo z kvetu, alebo si kúpiť jej esenciu v predajni s aromaterapiou. Vôňu éterických olejov si opäť sami v predajni vyskúšajte. Tá vôňa, ktorá bude pre vás príjemná, je tá pravá, ktorú potrebujete.
Doma si môžete olej kvapnúť do vonnej lampy. Ja mám niekoľko vôní v rozprašovačoch. Kúpte si rozprašovať na kvety. Nalejte do neho živú vodu (viď článok -Živly liečia II.)
a kvapnite niekoľko kvapiek vašej vybranej vône. Takto osviežite a vyčistíte
v domácnosti vzduch a ešte aj inhalujete. Kto má problémy s dýchacími cestami, neznáša suché prostredie, tak toto je výborný spôsob, ako zvlhčiť vzduch a zároveň sa dýchaním liečiť. Suché prostredie vytvárajú kovy, ak ich je veľa vo vašom okolí, tiež prekurovanie domácností.
Bylinky liečia.

Očista kĺbov
Živel drevo sú aj rastlinky. Na kĺby a to je jedno, či je to bedrový alebo kolenný či iný, je výborný odvar z bobkového listu. 

Varíme 5 g bobkového listu v 3 dl vody 10 min. Celé to dáme do termosky a  minimálne 3 - 4 hodiny (najlepšie cez noc) lúhujeme. Odvar potom precedíme, nalejeme späť do termosky a pijeme malými dúškami počas 12 hodín.  Odvar je silný pre žalúdočnú sliznicu - preto nepijeme naraz! Inak si privodíte krvácanie! Len malý dúšok a po polhodinke zase malý dúšok. Za 12 hodín máte vypiť len 3 dl, tak skutočne len maličké dúšky. Túto procedúru opakujte tri dni. Navariť, lúhovať, po malých dúškoch piť. Po týždni to celé zopakujte. Potom v prvom roku to môžete robiť každý štvrťrok.  V ostatných rokoch stačí raz do roka. Takáto očista vyplaví z kĺbov soľ a zbaví vás bolesti a únavy kĺbov. Dospelý človek má v sebe nahromadenej 2 až 3 kilo soli! Tá sa usadzuje najmä v kĺboch a potom sa čudujeme, že nás bolia.Plody liečia.

Očista ľadvín
Zdravie vašich ľadvín je priamoúmerné dĺžke vášho života. Všetko so všetkým súvisí
a tak ľadviny súvisia so vzťahmi s ľuďmi, so zvieratami i s rastlinami. Ak si navzájom vysielate lásku, budete mať zdravý dlhý život.
Ak máte ľadviny oslabené, môžete trpieť reumatizmom, bolesťami chrbtice, ženskými ochoreniami, chorobami prostaty, osteoporózou, kožnými ochoreniami, častými angínami, vypadávaním vlasov, lámaním nechtov, častými zápalmi čelových dutín. 

Ako si môžeme očistiť ľadviny:
V lete 2 až 3 týždne ľadviny premývame konzumáciou melónov a zajedáme čiernym chlebom. Nič inšie. Ak ste smädní, jesť melón, ak ste hladní, jesť melón s čiernym chlebom. Pri tejto očistenej kúre vám môže z ľadvín vychádzať piesok alebo kamienky. Obyčajne to býva medzi 17. až 21. hodinou, kedy sa prejavuje biorytmus ľadvín.

Alebo pite šťavu: 
10 dielov mrkvovej, 3 diely cviklovej, 3 diely uhorkovej
Alebo: 9 dielov mrkvovej, 5 dielov zelerovej, 2 diely petržlenovejLisované oleje plodov a semienok liečia.

Očista pečene
Po tejto očiste sa vám vyplavia nánosy z pečene. Niekomu tisícky kamienkov, inému celé plásty tuku a ďalšiemu množstvo nahromadenej žlče. Každému podľa svojej životosprávy:) Tak sa nezľaknite, čo z vás pôjde. Bolo to potrebné.
Očistu robte pred splnom. Najlepšie v sobotu, aby ste v nedeľu mali čas na oddych.
V deň očisty si urobte ľahké raňajky i obed. Hneď poobede si začnite pečeň nahrievať. Nahrievajte ju v kuse až do večera. Pod pravý rebrový oblúk si priložte termofor
s horúcou vodou, alebo elektrický vankúš či elektrický saunový pás. Dôležité je pôsobením stáleho tepla zmäkčiť, nahriať pečeň, aby sa z nej uvoľnil odpad. Večer o 20,00 hod. olivový olej a citrónovú šťavu ohriať na teplotu tela, alebo o trochu viac. Dávka oleja a  šťavy sa pohybuje od 150 až 300 ml podľa vašej telesnej váhy. Aj podľa toho, koľko ste schopní vypiť. (Namiesto citróna môžete použiť citrodeko rozpustené v teplej vode. Namiesto olivového oleja použiť slnečnicový.) Dajte si dúšok teplého oleja 
a zapite rovnakým množstvom šťavy z citróna. Pritom buďte už v posteli v teplúčku, nahrievajte si stále pečeň. Po 20 minútach si dajte zase dúšok teplého oleja a šťavy. Toto opakujte, kým všetko nevypijete. Lepšie je pri tom aspoň polosedieť, aby vám to nešlo "von krkom".  Keď všetko vypijete, ľahnite si na pravú stranu aj s tým termofórom. V noci alebo nad ránom pôjdete na WC a pozrite sa na to, čo ste vylúčili. Ráno pite cviklovo-jablčnú šťavu. 

Na druhý deň oddychujte. Ja som druhú takúto očistu robila po štvrťroku a už nebolo čo čistiť. Je to individuálne. Ale tá prvá, to bol zážitok ...tisícky farebných kamienkov.


Živel voda


Ak máte možnosť, choďte každý rok k moru. Je to pre nás prirodzené prostredie. Preto aj mimoriadne blahodárne pôsobí na náš organizmus. Na telo i na dušu. Ak vám náhodou vbehne slaná voda do nosa, je to výborná očista. Ešte lepšia je takáto cielená.
Aj doma si občas pripravte kúpeľ s morskou soľou. 

 Očista čelných a čelusťových dutín
Pri nachladnutiach sa tvorí v čelnej dutine hlien v podobe huspeniny. Tento hlien sa vylučuje len čiastočne. Ostatný sa mení z huspeniny na tvrdú kôru. Takto dospelý človek má mnoho takýchto nánosov. Niekdy aj v objeme dvoch šálok. Takýto stav vyvoláva bolesti hlavy, zhoršuje sa zrak, sluch, čuch a slabne pamäť.
Ako na to:
1. Zmäkčujeme hlien nahrievaním dutín 5 minút. Nahrievať ich môžeme nad parou alebo horským slnkom. Potom dutiny opláchneme studenou vodou. Tento postup robíme 4 krát. Takto sa tuhé hlieny čiastočne zmenia na tekutinu. Ak ste pri mori, stačí si nahriať hlavu na slnku, schladiť v mori.   
2. Potom si treba zapchať jednu nosnú dierku a druhou nasať do seba morskú vodu, vodu s morskou soľou alebo aj vodu s kuchynskou soľou. A vypustiť ju ústami. Tento proces opakujeme aj s druhou nosnou dierkou. Ak to budete robiť v mori, tak sa vzdiaľte od ľudí.
Takouto očistou som prešla na dovolenke v Španielsku. Prišla obrovská vlna, zmietla ma do mora, nevedela som, kde je hore a kde dole a kotúľala a vliekla ma so sebou. Až ma nakoniec vyhodila na breh. Morskej vody som mala plnú hlavu. Pol hodinu som tam sedela, kým všetko zo mňa nevytieklo. Tak aj zlé je na niečo dobré. Ale toto vám neodporúčam:).

Alebo si pozrite tento návod:

http://eldhwen.wordpress.com/2012/11/03/jala-neti-nosova-sprcha/Slaná voda nie je vhodná na pitie. Inak by sa vám močové cesty zablokovali. Tento poznatok využívajú jogíni na očistu hrubého čreva.  

Očista hrubého čreva
Hrubé črevo je prepojené s pľúcami. Ak máte problémy s dýchacími cestami, čistite si hrubé črevo. A nie len pre to. Za tie roky sú v hrubom čreve usadené nánosy a  mnohí ľudia nosia v sebe aj niekoľko kíl odpadu, ktorý je prichytený na stenách čreva. Tento odpad prechádza cez steny čreva a škodlivo otravne pôsobí na okolité orgány. Takže veľké bruchá nie sú len sadlo ale aj nebezpečný toxický odpad v črevách. Ak chcete začať chudnúť, táto očistná kúra hrubého čreva je výborný začiatok. Ale aj štíhli ľudia nosia v sebe tento odpad.

Ako na to:

V sobotu ráno na lačno si zohrejte 2 litre vody s 2 zarovnanými polievkovými lyžicami soli na teplotu teplého čaju. Ak je pre vás príliš slaná, zrieďte ju vodou.
Celá procedúra spočíva v pití slanej vody a v cvikoch. A v behaní na WC.

Vypite šálku tejto vody a cvičte tieto cviky:

Tieto pohyby otvoria vrátnik a pri každom úklone časť vody vyjde zo žalúdka smerom ku dvanástniku a tenkému črevu. Ukláňajte sa do boku striedavo 4 krát vľavo a 4 krát vpravo.
Tento cvik spôsobuje postup vody v tenkom čreve. Otáčajte trup striedavo 4 krát doľava a 4 krát doprava a pozerajte sa na konce prstov vystretej ruky. V tenkom čreve bude voda postupovať pri tomto ďalšom cviku. Otáčajte hlavu tak, aby ste videli opačnú pätu, opäť striedavo na každú stranu 4 razy. 
Pri poslednom cviku sa voda dostáva do hrubého čreva. Pritláčajte si kolená striedavo k bruchu. Ako vám je lepšie, buď si kvoknete, alebo ak vás bolia kolená, tak sadnete.
Prehľad celého postupu

   1. Vypiť pohár teplej vody osolenej v pomere jedna neplná polievková lyžica na liter vody.
   2. Vykonať celý cyklus popísaných cvikov.
   3. Vypiť druhý pohár a opakovať celý cyklus.
   4. Takto pokračovať až po šiesty pohár.
   5. Ísť na WC a čakať na prvé vyprázdnenie. Keď sa tak nestane do 5 minút, zopakovať cyklus cvičení bez pitia vody.
   6. Po vyprázdnení znovu vypiť jeden pohár vody, vykonať cvičenie a ísť na WC.
   7. Takto pokračovať v striedaní: voda - cvičenie – WC, až kým nejde z vás čistá voda.
   8. Nakoniec - vypiť znovu dva poháre teplej vody, ale už bez soli, alebo teplého bylinkového čaju, napríklad z repíka, zacvičiť si a vyprázdniť sa.
Potom si uvarte ryžu, môžete si dať do nej trošku opraženého kravského masla a po polhodine po poslednom vyprázdnení ju zjesť. Tým sa vám prístup do tenkého čreva uzatvorí a začnete fungovať normálne. Medzi posledným vyprázdnením a konzumáciou ryže nič nepite!
Po jedle už môžete piť šťavu z cvikly či z mrkvy. Tiež teplé bylinkové čaje.
Na druhý deň sa nenamáhajte. Črevo máte čisté ako bábätko. Tak na druhý deň začnite aj tak diétne zdravo papať. Nesmiete však piť mlieko a ani jesť jogurty, kyslé pokrmy, ovocie a surovú zeleninu. A zakázaný je alkohol. Na tretí deň už fungujete normálne. 
Prvú stolicu budete mať ako malé dieťa, bez zápachu a zlatistú ako zlato:)
Túto očistu by nemali robiť ľudia, ktorí majú žalúdočné vredy, či zápal hrubého čreva.  


 Živel kov


Organizmus sa očisťuje aj nosením predmetov alebo odevov žltej slniečkovej farby. Príkladom toho je nosenie zlata. Čím viac zlata nosíte, tým viac vám pomáha. Predlžuje vám život, starých ľudí posilňuje, lieči otravy, lieči smútok, čím viac ho budete mať, tým budete veselší. 
Čínski terapeuti si na každé sedenie nosia čo najviac zlatých šperkov, aby na nich neprešla energeticko- informačná podstata pacientovej choroby. 
Výborná liečivá je aj slniečková zlatisto žltá farba odevov. Odporúča sa aj do obývacích priestorov. 
Takúto slnečnú farbu má aj náš moč. Má slniečkové vlastnosti. Ak žijete v strese 
a vypadávajú vám vlasy, dávajte si aspoň dva razy do týždňa obklady na hlavu zo svojho moču. A v dni Leva si ich strihajte. Uvidíte, ako vám začnú rásť. Vlastný moč (urina) nemá konkurenciu. No nezľaknite sa, ak sa vám budú vytvárať na hlave chrasty. To je dočasný sprievodný jav. 
Ešte účinnejší je moč, keď sa vyvarí na 1/4 svojho objemu. 
Vraj ľudia by sa mohli vyhnúť chemoterapii, ak by sa takouto prevarenou vlastnou urinou natierali dva razy do roka každý druhý deň po dobu 1 až 2 týždňov. Takto sa zbaví organizmus nečistoty. 
Ja sa pamätám, keď som mala malé deti, tak mi jedna mamička hovorila, že jej dieťatko malo vyrážky na tváričke a že jej poradili, aby mu natierala tváričku jeho vlastným močom. A vyrážky skutočne zmizli.
Tiež sa odporúča, ak chcete mať krásnu pleť, ráno na kozmetický tampón pustiť stredný prúd moču a tým si očistiť pleť. Tampón hneď spláchnuť. Nechať moč chvíľu pôsobiť, potom opláchnuť a dať si denný krém a ísť do práce:)


Živel zem 

Keď som sa necítila dobre, alebo som mala zvýšenú teplotu, išla som do záhradky. Holými rukami som plela, hrabala sa v zemi. A zem mi stiahla všetku chorobu. Tiež ílovitá zem je veľmi blahodárna na ľudský organizmus a dokonca výborná na pleť. Aj vzácne minerály čí lávové kamene majú v sebe pre človeka blahodárnu energiu. Každý kryštál svojim zložením má iné vibrácie podľa toho, aké má v sebe naakumulované prírodné a kozmické energie. Je individuálne, kto aké vibrácie potrebuje pre svoje doplnenie karmického alebo duševného nedostatku, ktorý spôsobuje danú chorobu. 

Ako môžete zistiť, či je pre vás blahodarný strom či kameň? Do prírody si zvyknem zobrať kúsok medeného drôtiku. Obtočím ho okolo prsta, tak mi vznikne krúžok. Cez krúžok navlečiem kúsok silónu alebo nitky a mám kyvadielko. Meď je citlivá na energie, preto je výborná na jednoduché merania. Zavesený krúžok držím medzi mnou a meraným objektom. Ak sa rozkýva smerom ku mne, energia predmetu je pre mňa liečivá. Ak sa rozkýva smerom doľava a doprava, energia nie je pre mňa vhodná. Ak kyvadielko stojí na mieste, tak predmet mi nedáva energiu, ale ani mi neškodí. Vyskúšajte. Je to jednoduché. Z ruky a z odevu treba pri meraní odstrániť kovové predmety. 

Na nete nájdete množstvo odporúčaní, čo je pre vás vhodné a čo nie. Aký strom či aký minerál. Ale to sú všeobecné rady. Treba si ich takto osobne otestovať. Vybraný minerál či druh dreva je najlepšie nosiť ako prívesok na holom tele. 

Čistenie osobných minerálov
Minerály treba pravidelne čistiť a nabíjať. Aspoň dva razy do týždňa ich opláchnuť pod tečúcou vodou. To môžete v stred týždni. Cez víkend na noc ich zasypte kuchynskou alebo morskou soľou.
Potom opláchnite a nechajte niekoľko hodín nabíjať na Slnku. 


Živel oheň


Pre svoje zdravie potrebujeme Slnko. V severských krajinách, kde je málo Slnka, ľudia trpia rôznymi poruchami. Aj samotný oheň nás čistí a nabíja. 
Ale živel oheň predstavujú aj ľudia a zvieratá.Ak máte doma mačku, ona sama si na vás ľahne tam, kde máte choré miesto a tak vám odoberie chorobu. Aj spáva len tam, kde je negatívna energia. Ak máte rodinný dom, tak iste chodí aj po záhrade. Ale ak ste v byte, tak ju raz za týždeň nechajte pobehať vonku po zemi. Aby sa tej nasatej chorej energie zbavila. 
Teraz mi odpustite ochranári zvierat, aj vy zvieratká - ale jediný účinný pás na ľadviny, kríže či iné choré miesto je z kože mačky či iných mačkovitých šeliem. Pás zo zajaca je málo účinný.     
Aj dlaň človeka má liečivé schopnosti. Každý potrebuje pohladenie. A pohladením či pritúlením sa ľudia vzájomne liečia. Môžete tiež chodievať na príjemné ozdravujúce masáže.    Oheň v duši má najlepší preventívny účinok.

Preto sa milujte, modlite a rozdávajte radosť. 

 

S láskou

                       Janka
Prečítajte si aj  článok na mojom blogu:   

Ako sa zbaviť strachu


Analýza osoby, ktorú vám vypracujem, 
okrem iného - prezradí aj príčiny vašich zdravotných problémov.Prčítajte si tiež:


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára