Pre vás

Nepýtaj sa, čo svet potrebuje, spýtaj sa sám seba, vďaka čomu ožívaš.

A potom choď a rob to.

Pretože, čo tento svet potrebuje,

sú ľudia, ktorí ožili.

Harold Whitman

https://www.youtube.com/watch?v=XD22185zSlA

Verte, že ja vás oživím:)


jankag888@gmail.com

Autorské právo
Články môžete publikovať len s mojim súhlasom
a s aktívnou adresou na môj blog.

Aby si bol krásny, zastav sa: minútu pred zrkadlom, päť minút pred svojou dušou a pätnásť minút pred svojím Bohom. Horatius


utorok 21. júna 2016

Letný slnovrat

My Slovania sme mali veľa krásnych tradícií počas celého roku. Niektoré sa zachovali dodnes, iné boli vytlačené kresťanskými tradíciami.
No jedno ostáva isté, Božia iskra je v každom z nás. Pripomína nám to aj tento najdlhší deň v roku, najdlhšie žiarenie Slnka počas dňa. Až do Jána má príroda neobyčajne čarovnú moc. Každá bylinkárka vie, že toto je obdobie na zbieranie byliniek. Teraz majú veľkú silu.
Aj ja som sa bola poďakovať maminke Zemičke za jej krásu, hojnosť a plodnosť. Slniečku za jeho energiu, ktorá nás oživuje, dobíja, lieči a hojí rany duše.
Bola som sa napiť z liečivého prameňa, objať stromy, dušou pohladiť kvety, pozdraviť vtáčí koncert, pozdraviť sa s motýlikom a včielkou. A ako inak, odniesť si pokoj v duši a vo fľaškách zázračný liečivý prameň.

Kde som to bola? 


Pre nás je samozrejmosť všetka tá hojnosť okolo nás. Ale kto už bol v púšti, vie, aké máme veľké bohatstvo. Rada chodím na prechádzky do okolitých kúpeľov, pretože okrem liečivej vody je tam aj krásny park so starými stromami. Vždy ma milo prekvapí, keď vidím pri stromoch nanosené kamienky, dary ľudí z vďačnosti stromu.
Aj vy si môžete pri prechádzke prírodou nazbierať kamienky, papečky, kvietky a urobiť z nich na zemi krásnu mandalu, kruh, ktorý vám aj okoloidúcim prinesie pokoj
a vďačnosť za požehnanie vo vašom živote.Tento rok je rokom šťastia i ukončení. Ukončenia a hojenia. Môže byť pre človeka náročný. Preto výborným liekom je príroda. Zrevitalizuje nášho ducha a náš pohľad na svet. V týchto dňoch choďte na dlhú prechádzku prírodou, aby ste mali čas na reflexiu. A aby vás slnečné lúče pohladili po pokožke, vytlačili toxíny z tela a z vašej aury. Osvietili temnotu vo vašej duši a ukázali, kde ju máme, aby sme ju vedeli prepustiť.

Môžete si urobiť osobný test z môjho blogu:
http://jankagreg328.blogspot.sk/2012/07/osobny-test.html


(Na konci článku je môj postreh z migrácie)


Naši múdri predkovia cez letný slnovrat pálili ohne, preskakovali vatry, ponárali sa do vody. Zbavovali sa starého, nepotrebného, aby sa im otvorili nové cesty. V tomto období sa narodil aj prorok Ján Krstiteľ a ako dospelý ponáral ľudí do vody, očisťoval ich, krstil, aby si mohli obliecť biele čisté, nevinné rúcho...
Dievčatá vili vence a zapletali do nich palinu na ochranu pred zlými duchmi. Alebo si uplietli kvety aj s palinou okolo pása. 
Natrhajte si aj vy slnečné žlté kvietky, biele kvietky a uvite si z nich veniec. Zaveste si ho nad vchodové dvere alebo nad posteľ pre ochranu, alebo nad pracovný stôl pre nové inšpiratívne cesty a možnosti.
Ja mám vchodové dvere zo severu. V tomto roku cez ne prúdi energia kovu, ktorú treba ošetriť vodou, modrou farbou alebo ochranným modrým okom. V mesiaci jún sa k nej pridala aj energia nepokojov, ktorú treba ošetriť ohňom. Žltý živý venček ako slniečko som použila ako živel oheň. 


juhovýchod


Vhodná je aj očista zlatých šperkov a kryštálov vo vode a na slnečných lúčoch. Nosením takto očistených šperkov si zvýšite vibráciu, ktorá vás napojí na hojnosť.  

Citrín a pyrit otvára dvere novým príležitostiam. Pyrit je nositeľom zlata, tak nečudo, že podobne ako citrín podporuje hojnosť. No lieči aj telo a dušu. Vyguglite si o ňom. 
Aj naše užitočné kvietky v domácnosti potrebujú slnečné svetlo a teplo. Ja som ho dopriala aloe vera a rozmarínu. Obidva sú zvyknuté na teplé a suché podnebie. A sú liečivé na telo i dušu. 
Rozmarín môžete mať pri pracovnom stole, pretože jeho vôňa posilňuje koncentráciu 
a pamäť. 
Ja keď pre vás pracujem, tak ho jemne medzi prstami požmolím, aby mi vydal svoju vôňu a hneď sa mi lepšie rozmýšľa. 


Kedysi si zvykli na letný slnovrat nabrať pramenistej vody do sklenenej nádoby. Do vody dali harmanček a uzatvorenú nádobu takto dali na slnko. 
Harmanček bol považovaný za rastlinu Slnka a generuje šťastie, prosperitu a očistu. 
Aj my vieme, že má veľkú očistnú silu. 
Ja som dnešnú liečivú vodu dala do sklenenej fľašky, dala do nej sušený harmanček 
a vystavila na slnko. Už sa teším na dúšky plné energie a duševného pôžitku:)
Môžete pridať plátky pomaranča alebo citróna. Zamerajte sa na svoj zámer a po dúškoch pite.
Takto si môžete urobiť aj nápoj z čerstvej mäty. 
Doobeda dať na slnko a na poludnie už môžete piť.


Pred spaním si urobte peeling z hrubej morskej soli. Alebo sa ponorte do morskej vody, aj keď len doma vo vani. Alebo si dajte do kúpeľa kvietky, ktoré ste si na prechádzke nazbierali.Nezabudnite aj na svoje interiéry. Aj tie potrebujú svetlo, slnečné lúče. Aj oni sa potrebujú okúpať vo vode a v ohni. Poumývať ich a zapáliť kadidlo. 
Ja som podlahy poumývala vodou, do ktorej som kvapla santalový olej. Prevonia 
a prečistí priestor a jeho energie. Vyprala obliečky, poťahy, deky... namiesto chemickej aviváže používam vonné oleje. Do nádobky dám vodu a pár kvapiek oleja. 
Dávam menej pracieho prostriedku, ale pridávam ocot. 
Nepreháňajte to s chemickou avivážou, je škodlivá ako pre pokožku a krvný obeh, tak aj pre dýchacie cesty!!! Nemusíte voňať ako chodiaca aviváž. 


No aj my sme iskra, oheň lásky, môžeme ho vo svojom okolí rozdávať...

Čo môžem pre vás urobiť


.......................

Migrácia Afričanov do Európy

Vypočula som si mnohých jasnovidcov ohľadne migrantov. Všetci nezávisle na sebe tvrdia, že ide o karmickú záležitosť západných štátov. Afriku si násilím privlastnili, narobili kolónie a vydrancovali ich bohatstvo. 
Teraz sa im to vracia. Stačí, keď si pozriete ako vyzerajú hranice medzi európskymi štátmi a hranice medzi africkými. 
V Európe hranice sú kľukaté, pretože rešpektujú geografiu a demografiu. No africké hranice sú priamočiare. Kolonisti urobili na mape Afriky rovné čiary a takto bez ohľadu geografie a demografie si podelili územia. Preto je tam aj toľko nepokojov. 

Čechy a Slovensko má nulovú karmu, nemusíme sa obávať týchto migrantov, veď sami vidíme, že k nám ani nechcú ísť. Ale migrantov budeme mať zo západu, budú utekať z vlastnej krajiny k nám, kde bude oáza pokoja. 

Namiesto šírenia strachu treba šíriť modlitbu za našu krajinu a za naše deti a ďalšie generácie, aby mohli žiť v pokoji a v láske. Modlitba za budúce generácie je ten najväčší dar, ktorý môžeme dať našim potomkom a nášmu územiu. Naši predkovia sa modlili za nás. Je to aj našou povinnosťou.  


Bože milostivý, 
skrze Ježiša Ťa prosíme, 
nech naše deti a všetci naši potomkovia
sú šťastní a slobodní.
Tak sa staň!
Ak je Boh za nás, kto je proti nám? 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára