Pre vás

Nepýtaj sa, čo svet potrebuje, spýtaj sa sám seba, vďaka čomu ožívaš.

A potom choď a rob to.

Pretože, čo tento svet potrebuje,

sú ľudia, ktorí ožili.

Harold Whitman

https://www.youtube.com/watch?v=XD22185zSlA

Verte, že ja vás oživím:)


jankag888@gmail.com

Autorské právo
Články môžete publikovať len s mojim súhlasom
a s aktívnou adresou na môj blog.

Aby si bol krásny, zastav sa: minútu pred zrkadlom, päť minút pred svojou dušou a pätnásť minút pred svojím Bohom. Horatius


nedeľa 2. augusta 2015

Peniaze

Večne diskutovaná téma. Nevieme, aký máme mať k nim správny vzťah.

Kmene, ktoré sú izolované od civilizácie, ich nepotrebujú, ani o nich nevedia. Svoje okolie poznajú tak dôkladne, že spokojne prežijú celý život bez peňazí a majú aj stechu nad hlavou, aj čo jesť. Sú bez nich šťastní.  A keď sú chorí, vedia, ktorú rastlinu majú požuť. Často sa to naučili pozorovaním zvierat.

Ale čo my? Všetko kupujeme. Drahú vodu, potraviny, elektriku, lieky, pohonné palivá, služby.
Peniaze sú pre nás existencia. Pre niekoho holá existencia, pre iných bezstarostný život.
Možno aj tieto majetkové rozdiely v nás vyvolávajú hnev na peniaze.
No peniaze za to nemôžu.

Všetko, čo je tu na Matičke Zemi je Božie. Aj peniaze. Vyrobené sú z kovu alebo
z dreva. Teda zo živlov, z ktorých je zložená aj naša Matka Zem. Všetko, čo je Božie, treba si vážiť. A inak to nie je ani s peniazmi. Treba s nimi zaobchádzať s úctou, pekne úhľadne ukladať do peňaženky, viesť domácnosť ekonomicky.

Týmto článkom sa liečim aj ja, nemyslite si:) Nemusím mať veľa kabeliek, ale niekdy neviem odolať:)
Kedysi dávno som mala takú šéfku, ktorá musela mať všetko, čo sme si my mladé kolegyne kúpili. Skriňu mala takú napchatú, že sa jej jedného dňa tyčka pod ťarchou vešiakov zlomila. A muž jej na to povedal: "Vidíš, tu je náš majetok!"  Tak sme sa váľali od smiechu.

A kde je váš majetok? :)

Vtedy sme jej reklamu robili my, teraz to robí obchodný priemysel. Samá reklama, samé lákadlo. A aké jednoduché je platiť platobnou kartou.
No dnešný pojem ekonomiky je zvrátený. Ekonomika dnes znamená veľa vyrábať, veľa kupovať, ...až sa sami zničíme. Ako planétu, tak častokrát aj domáci rozpočet.
To iste nie je ekonomika!

Ekonomika je rozumné hospodárenie so zdrojmi ako v priemysle, tak aj v domácnosti. Tým si aj vážime peniaze a všetko, čo nám naša Matka Zem poskytuje.
Peniaze sú prostriedok na ľahšiu výmenu tovaru. Je to energia, ktorá prúdi, ale rozumným smerom a rýchlosťou.

Ja som si musela tiež nájsť nový vzťah k peniazom. Zarábala som veľa, no čím ďalej, tým viac ma moja profesia bankára nenaplňovala. Prišla som až do takého štádia, že keď prišiel ku mne klient, jeden kňaz, tak som sa s ním radila, čo mám robiť. Mala som pocit, že peniaze sú niečo zlé. A viete prečo to bolo?
Lebo peniaze boli zneužívané na obohacovanie a zotročovanie.
Preto som odišla z tohto finančného sveta. Už ma nenaplňoval. Chcela som robiť niečo užitočné pre ľudí. A tak som sa začala zaoberať zdravým bývaním, ako koníček. Veľa som študovala, lebo ma to bavilo a baví. Je to vzdelávacia a tvorivá činnosť zameraná na pomoc ľuďom a to je ono!

Po takejto premene som opäť začala nadobúdať dobrý vzťah k peniazom. Viac si ich vážim. Naučila som sa ekonomicky žiť. A dokázala som, že koníček sa môže postupne stať zdrojom príjmu.
Verím, že bankovníctvo raz opäť nájde svoju misiu - rozvoj regiónov.

Želám vám pozitívnu transformáciu, aby ste mali zo svojej práce radosť a vedeli ekonomicky viesť svoju domácnosť.


Príručka - Kariéra a peniaze

Pripravila som príručku, ako sa správať k peniazom. 

Komu robím projekt domácnosti, ktorý je zameraný nielen na zdravé bývanie, ale aj na ekonomiku domácnosti, tak túto príručku automaticky posielam zdarma.
Má 29 strán a je veľmi praktická. 


V rámci projektu interiéru robím aj analýzu každého člena rodiny, nielen aby som vedela navrhnúť interiér podľa jeho potrieb, ale aby každý poznal svoje možnosti, svoje silné stránky, aj tie slabé a vedel ich zúžitkovať. Čo môžem pre vás urobiť:„Sme energeticky spojení s miestom, kde bývame. 
To čaká, aby sme ho spoznali, milovali a chránili..."  
 Harald Jordan 

1 komentár:

  1. zaujmavy clanok s inym uhlom pohladu aj na peniaze.

    Peniaze su takisto formou energie, s ktorou mozeme pracovat a je vzdy na kazdom z nas aku cestu si zvoli. Dolezity je asi aj rezim v ktorom funguje - ci chce obohacovat len seba na ukor ostatnych alebo ci chce byt prinosom pre vsetkych a v podstate tak pomahat vsetkym okolo seba, nieco ako mravce v mravenisku pracuju a investuju do spolocneho blaha :)

    OdpovedaťOdstrániť