Pre vás

Nepýtaj sa, čo svet potrebuje, spýtaj sa sám seba, vďaka čomu ožívaš.

A potom choď a rob to.

Pretože, čo tento svet potrebuje,

sú ľudia, ktorí ožili.

Harold Whitman

https://www.youtube.com/watch?v=XD22185zSlA

Verte, že ja vás oživím:)jankag888@gmail.com
Autorské právo
Články môžete publikovať len s mojim súhlasom
a s aktívnou adresou na môj blog.

Aby si bol krásny, zastav sa: minútu pred zrkadlom, päť minút pred svojou dušou a pätnásť minút pred svojím Bohom. Horatius


utorok 24. septembra 2013

Ako zostaviť šatník

Šaty vraj vyjadrujú človeka. Nemyslím si, že je to povrchné tvrdenie. Tak ako domácnosť charakterizuje jej obyvateľov, tak aj naše odevy, ktoré radi nosíme, majú o nás vypovedaciu hodnotu. 
U niekoho zjavne vidíme, že v práci hrá úlohu manažéra a tak sa aj oblieka. Ale
v súkromnom živote sa oblieka športovo. Jednu úlohu hrá, druhou je. Aj ja som tak dlhé roky fungovala.

Dôležitý je druh odievania, keď si hľadáte partnera. Akého človeka si chcete pritiahnuť? Tak sa aj obliekajte! Ak túžite po serióznom partnerovi, takého nenájdete v krátkych sukničkách a s hlbokým dekoltom. Darmo máte dušu ako anjel. Pritiahnete len frajerov, sukničkárov, vekovo neprimeraných partnerov a pod. 
Postavte sa pred zrkadlo a pozrite sa na seba ako na cudzieho človeka. Ako na vás pôsobí?


Konečne milá veselá módna prehliadka:Človek má viac tvárí. Jeho vnútro nie je jednoliate. Ani ja nie som len duchovný citlivý človek, ale som aj rebelant, alebo skôr bojovník za spravodlivosť. Na jednej strane mám rada fialovú a čiernu farbu, keď som duchovne naladená. Inokedy mám rada jemné pastelové farby, keď chcem vyjadriť svoju nežnosť a hravosť. Inokedy zbožňujem a to od mladosti odevy z čiernej kože, dlhý čierny kožený kabát, čierne kožené nohavice a koženú bundu. To je zrejme moja vzbura proti neprávosti. Vždy, keď som bola svedkom neprávosti voči iným, tak som sa za nich postavila. A myslím, že to by mal vedieť dokázať každý človek. Nehľadela som v tej chvíli, čo bude so mnou. Iste, svoje som si musela potom odskákať, ale verte, že nakoniec zlo bolo potrestané a dobro bolo odmenené. Ale to musí človek sledovať aj niekoľko rokov, aby videl, že je to tak.  
Veľa o nás povedia aj naše krstné mená. Moje meno je na jednej strane rezolútne, ak ide o neprávosť, na druhej strane znamená z hebrejčiny "Boh je milostivý". Nuž, podľa situácie...

Pozrite si videá. Možno sa v nich nájdete. Možno po niečom takom túžite. Nie je hriech mať pekné veci, pekné prostredie. Ak v živote je niekto bohatý, tak to má asi byť. Vie dobre nakladať s majetkom, vie investovať, vie zveľaďovať, je kreatívny, akčný, nebojácny, vzdeláva sa. Nie každý to dokáže. No mal by sa vedieť aj podeliť. Dať ľuďom prácu, pomôcť v núdzi.
Peniaze sú tiež Boží dar. Všetko, čo pochádza zo Zeme máme prenajaté. Aj peniaze. Ak s nimi zaobchádzame s úctou, tak nie je vina byť bohatý. A so svojim bohatstvom sa vedieť podeliť.


Na konci medzi videami nájdete pokračovanie môjho článku aj návrh môjho šatníka!


Je tu viac videí, preto sa táto stránka dlhšie otvára. 
Potešte sa pohľadom na ne. Ale s rozumom!


Chcete urobiť dobrý skutok? Vydajte moje knihy.Čitatelia vám budú vďační. 
Zaujímavé príbehy bohatých ľudí:


Prajem vám aj sebe, aby sme žili vo svete hojnosti, radosti a lásky. 

Amen.


Na Slovensku začala pokojná revolúcia slušných ľudí za slušný život. Ak budete vidieť niekomu pripnutú trikolóru, opýtajte sa ho, čo tým vyjadruje. Je správne, ak sa postavíme za niečo dobré. Nie proti niečomu zlému. Ako to povedala Matka Tereza.


Krásna mantra lásky a splnenia želaní:
Teraz niečo, čo nám ženám robí dobre:)


Byť krásne nie je hriech.


Ivanka Trump


Niečo pre BarbieDiva predstavuje systém šatníkaImage Consultant and Personal Shopper Michelle T. Sterling 

Mestský štýl obliekania


Jennifer Stano

Kimora Lee


Whitney Port


Tiffany HendraElegantný štýl obliekania


 nežná - Lisa Vanderpump


energická - Kyle Richards

Kyle Richards si zahrala vo filme - Jonesovci - (Jone$es). Odvysielala ho aj TV Markíza. Mnohí ste ho iste videli. Je veľmi poučný. 
Aj keď som v bankovníctve bola špecialista na marketing, moje stratégie a taktiky neprekračovali hranice morálky. A keď ma neskôr nútili ich prekročiť, aby boli vyššie
a vyššie obchodné výsledky, tak som odišla. Slovenské banky si to nedovolili. Ale prišli s takýmito nemorálnymi praktikami niektoré zahraničné finančné inštitúcie.

Každý, kto príde niekam na návštevu, tak sa správa slušne, úctivo a rešpektuje tradície domácich. Kto sa správa grobiansky, nech na návštevu nechodí. 
Aby sa takéto správanie u nás nestalo spoločenskou normou, treba proti nemu zakročiť. Akokoľvek, aj žalobou na súd. Ak sa len prizeráme, tak sme spoluvinníci! 

Tento film ukazuje, kam až sú schopné predajné reťazce zájsť, aby mali vyššie
a vyššie výnosy. Tiež ako nabúdzajú obchodníkov rôznymi nahrávkami afirmácií, aby mali pocit sebavedomia a úspešnosti bez hraníc. Tieto afirmácie bez duchovnej Božej podstaty sú len sebaklam. Nakoniec vždy príde len rozčarovanie a nešťastie. Na tomto klamlivom princípe sa dnes živí mnoho firiem a mnoho lektorov. Lebo ľudia tomu uverili. 

Áno, treba mať svoje sny, svoje plány, byť odvážni pri ich plnení, ale pokorní pri ich dosahovaní. Naše svedomie je našim kormidlom. Naša duša je našim svedomím. 

Odporúčam si tento film pozrieť, aby každý pochopil, akým spôsobom sa dajú u ľudí vyvolávať túžby po niečom, až tak, že ich tie túžby zruinujú. Až tak, že pre svoje túžby prídu o strechu nad hlavou, lebo pre tú posadnutosť za niečim nabúrajú celý domáci rozpočet. 

Nepodľahnite posadnutosti po niečom. Je to nebezpečné! Nedajte sa oklamať. 


Pozorne si pozrite tento dokument, je poučný:
http://www.youtube.com/watch?v=FQsmrJvriQ4


Aj obliekať sa dá krásne, elegantne a v medziach možnosti každého z nás. Aj keď som vám v tomto príspevku ukázala šatníky úspešných ľudí, tak buďte rozumné a regulujte svoje túžby tak, aby boli reálne. Aby ste si dali ciele, ktoré sa dajú reálne splniť. Aby ste udržali svoj rozpočet v rozumnej miere. Načo by nám bolo sto párov topánok
s vysokou platformou, keď móda sa stále mení. Keď už zase sú moderné špicaté topánky s nízkou podrážkou. Klasika to istí. Klasické lodičky prežijú všetky módne výstrelky. Všetko je to len obchod.

A nielen sa mení, ale aj opakuje. Aj keď nezvyknem zverejňovať moje fotky, tentokrát urobím výnimku. Táto fotografia je z roku 1985. Ušila som si model šiat s tigrím vzorom. Aj dnes by som bola v nich in. Vtedy sa fotilo na diapozitívy, ktoré sa dali premietať na veľké plátno. Amatérsky som z nich urobila fotografie, preto nie sú až také kvalitné.
Keďže ja šatník pravidelne rozdávam, tak nemôžem využiť staronové modely:)


Aj topánky z tých čias, ale aj z mojich dávnejších študenstských čias, by boli teraz moderné.
A riflovina je neskutočný fenomén. Sprevádza ma celý život.  Rovnako ako koža.

Ešte jeden postreh:
Aký je rozdiel medzi americkými šatníkmi a európskymi? Americké šatníky sú v celej miestnosti a odevy sú v krásnych farbách. Pozerala som nemecké šatníky ako model vyspelej krajiny v Európe. Nemecké šatníky sú uzatvorené v jednom roldore a prevládajú v nich čierne a tmavé farby.
Aj keď sa prejdete po nákupných centrách u nás, tak tam nevidíte krásne žiariace farby. Všetko je také vyblednuté a šedivé.
Isteže, u nás sa až tak nevyznáva kult tela ako v Amerike, skôr sme kresťanské národy, pokornejšie. Ale zato a práve preto sa máme z farebnosti života tešiť.

Aj ja mám rada čiernu farbu, vidieť to v mojom šatníku. Ale je to aj tým, že som dlho prežívala smútok za rodičmi, tak aj ten šatník sa udalostiam prispôsobil. Ale už som sa z toho najhoršieho dostala a mám chuť byť šťastná a začína to byť vidno aj v mojom šatníku. Začínajú sa tam objavovať farby. Zatiaľ aj ja využívam službu roldoru, ale už mám nakreslený šatník na celú izbu a veľmi sa na to teším. Tvorila som ho dlho, aby bol dokonale funkčný a aby bol aj variabilný. Je v miestnosti, kde sú negatívne energie a teda je vhodná na šatník. Aj keď je to palác na JV, zvolila som lesklý biely materiál, aby energie harmonizoval. Biely lesklý materiál je živel kov a ten potrebujem k zvládnutiu zemských hviezd #5 a #2. Bude však kombinovaný aj s tmavofialovou lesklou. Bude v časti miestnosti, ktorá je v rámci bytu na východe. Aj keď lesk je známka skôr kovu, ale zase treba dbať aj na estetiku. Bez nej nie je harmónia. No tmavá fialová je živel studený oheň. Studený preto, lebo má v sebe veľa čiernej farby. A čierna farba je voda, teda na východe je vítaná. Páčia sa mi aj zlato - krištáľové kľučky.
Aj samotná čierna sa sem hodí. Pravdepodobne to bude v podobe krištáľového čierneho lustra, ktorý sa bude krásne odrážať od veľkého zrkadla. Tiež v podobe bielo čiernej rozkladacej pohovky pre prípadnú potrebu ubytovania hosťa. Ale aj pre bežné využívanie pri obliekaní.

Tieto farby sa hodia skôr pre severný palác. Pre východný a JV sa hodia skôr faby dreva a vody. Ale ak chcem miestnosť používať aj na iné účely ako len na sklad odevov, tak je potrebné negatívne energie ošetriť. Na východné okno dám kvietky pre zdravie. Ale z východu prúdi aj energia hviezdy #4 - živel drevo, čo prináša lásku a tiež akademické či literárne úspechy, tak tie kvietky ju budú aktivovať.

Všetky skrine sú uzatvorené plnou výplňou a tiež presklením, aby som videla na šatník a ľahšie tak mohla kombinovať druhy a farby, ale hlavne preto, aby na odevy nepadal prach. A aby som ho nemusela aj na políčkach každú chvíľu utierať.

Šatník na hosťovskú izbu zmením jednoducho. Z vnútornej strany presklených dverí šatníka spustím roletku z nepriehľadnej látky, s nejakým pekným čierno bielym vzorom. Izba sa zmení na obytnú, kreslo sa rozloží na posteľ, bude tam aj toaletný stolík so zrkadlom. Dvere s veľkým zrkadlom sa zasunú a vysunú sa plné dvere, aby zrkadlo nerušilo spánok. Bude tam dosť šuplíkov na odkladanie vecí, aj priestor na zavesenie odevov.
Miesto aj na hudobnú vežu a zavesenie LCD televízora na stenu aj spolu s prehrávačom. To je dôležité, lebo je to zároveň aj miestnosť pre cvičenie a tanec Zumby a s TV či hudbou je to radostnejšie a motivujúcejšie. Otvorím okno pre prívod kyslíka, vysuniem veľké zrkadlo a môžem tancovať:)Tak vidíte, aké sú moje myšlienkové pochody. Mám rada zmenu, preto všetko čo si doma navrhujem, musí mať prvky variability a pritom účelnosti a estetiky.

Vidíte, dnešné staré mamy nie sú tie klasické, ako boli predtým. Už sú mladistvejšie. Aj ja som taká stará mama:) Stále študujem, aby som išla s dobou.

Potrebujete aj vy odborne navrhnúť svoju domácnosť? Napíšte mi.
Rada vám urobím projekt. Vašu domácnosť vidím z inej stránky ako vy. 
Vidím jej osud a viem ho ošetriť. Vidím jej a vaše energie a viem ich zosúladiť.
A vidím ju na diaľku, nemusím za vami cestovať.

jankag888@gmail.com

Návrh môjho šatníka:


Mám rada krištáľové lustre, poháre, misky. Všade mám brúsený krištáľ. Krásne láme svetlo, dáva priestorom iskru.

Krištáľové lustre som nakúpila tu:

http://www.glasslps.eu/sk/katalog/

Je to naša stará dobrá výroba a ponúkajú dostatočný výber tvarov, materiálov aj farieb. Krištáľové závesy si môžete objednať v rôznych farbách, aké potrebujete.
Nárys môjho šatníka:Tento šatník ma inšpiroval:
http://www.youtube.com/watch?v=xRmlgKaFSSI&feature=endscreen


Všetkým vám prajem farebný šatník...a slniečkové dni.  Loren RidingerParis Hilton


Nezabudli ste po rusky?
Nechajte sa inšpirovať
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára