Pre vás

Nepýtaj sa, čo svet potrebuje, spýtaj sa sám seba, vďaka čomu ožívaš.

A potom choď a rob to.

Pretože, čo tento svet potrebuje,

sú ľudia, ktorí ožili.

Harold Whitman

https://www.youtube.com/watch?v=XD22185zSlA

Verte, že ja vás oživím:)jankag888@gmail.com
Autorské právo
Články môžete publikovať len s mojim súhlasom
a s aktívnou adresou na môj blog.

Aby si bol krásny, zastav sa: minútu pred zrkadlom, päť minút pred svojou dušou a pätnásť minút pred svojím Bohom. Horatius


sobota 20. mája 2017

Čo sa mi osvedčilo

Každý postupne svojimi skúsenosťami za svoj život nazbiera cenné praktické rady.
Tie moje budem sem postupne dopĺňať, len tak ako ma napadnú.
Mne sa osvedčili. No za vás nemôžem ručiť. Treba vyskúšať. A pri liekoch byť opatrní.
Každý musí sám zvážiť, čo je pre neho správne a čo nie. Na internete nájdete milióny článkov, nie každému treba veriť.
Túto stránku zrejme budete čítať na postupku:)
Stále a stále na napadnú nejaké dobré rady. To bude stránka nekonečná :)
Nech vám padne na úžitok.

(Nebudem opravovať spojky a predložky na konci riadku, je s tým veľká práca.)

Pranie s octom
Paplóny, vankúše, posteľnú bielizeň aj bavlnené pyžamá periem s prachom na pranie, do ktorého prilejem ocot, tiež namiesto chemickej aviváže dám do nádobky trochu octu. 
Ocot dezinfikuje prádlo, čistí práčku a na neuverenie prádlo takto vypraté vonia. 

Kúpanie v slnečných lúčoch
Pravidelne dávam paplóny a vankúše vykúpať v slnečných lúčoch. Aj sušenie prádla vonku je iné, prádlo je voňavé prírodou. Je to balzam na dušu, keď si večer ľahnete do takýchto paplónov, obliečok a nočných úborov. 
Samozrejme aj naše telo treba kúpať v slnečných lúčoch, aby sme dostali do tela vitamín D a mali jeho dostatočnú zásobu na zimu. No a jasné, že pevné kosti.

Chodenie po tráve
Pravidelne chodím po tráve bosá. Aj do obchodu idem cez prírodu a vyzujem sa. Treba zahodiť zábrany a vykašlať sa na to, kto si čo myslí. 
Na chodidlách sú ukončenia všetkých orgánov, mamička Zemička nám odoberie naše starosti, posilní náš organizmus. 

Hrabanie sa v zemi
Rada sadím, je to balzam na telo aj dušu. Holými rukami sa hrabem v zemi a ak sa aj náhodou necítim dobre, všetko zlé odíde. Zrazu mám energiu na rozdávanie.

Morská voda
Ideálny je pobyt pri mori, no nie každý si to môže dovoliť, tiež nie každý má rád takýto druh relaxu. 
Preto aspoň doma je dobré si urobiť raz za čas kúpeľ s pridaním morskej soli alebo v sprche urobiť peeling morskou hrubozrnnou soľou. Alebo aspoň do vedra si dať letnú vodu s morskou soľou a cez nohy si vyčistiť organizmus. Je to dobré aj proti duchovným prísavkám :)

Sóda bikarbóna
Výborne lieči všetky kyslé procesy v organizme - napr. prekyslený organizmus od sladkostí, pálenie záhy, vnútorné zápaly, opuchy. Je to všeliek. Môžete ju vypiť s vodou. Ja si dám do vody trochu citrónovej šťavy alebo citrodeko a do toho primiešam za lyžičku sódy bikarbóny a hneď vypijem. Je to výborná prevencia proti chorobám. Aj negatívne myšlienky, depresie a pod. vytvárajú v tele kyslé prostredie. 
Pri dlhodobom takomto stave vznikajú zápaly až vážne choroby. 
Ak vás bolievajú nohy, alebo ich máte opuchnuté, dajte si sódu bikarbónu do vedierka s letnou vodou a nechajte pôsobiť na nohy. Alebo si urobte takýto obklad. 

Živočíšne uhlie 
Ako dieťa som bez neho z lekárne neodišla, mamička mi ho musela kúpiť. Pre mňa to bola pochúťka. Už vtedy som vedela, čo je pre mňa dobré. Jedlo som odmietala, stále som bola vonku, vzduch či prána bola moja strava, tiež ovocie odtrhnuté zo stromov. Takto som fungovala ako malé dieťa. 
Človek časom zabudne a začlení sa do mestského životného štýlu. 
Kedysi to bolo živočíšne uhlie vyrábané z kostí zvierat. Dnes je to rastlinné uhlie. No oba absorbujú toxické látky z organizmu. Je dobré raz za čas ho pochrúmať. Tiež ak máte nejakého parazita, tak ho vypudí von. Alebo vás niekde v bruchu pichá, obyčajne plyny tlačia na vnútorné orgány a tie sa bránia bolesťou. Koľko ľudí a malých detí zbytočne išli pre zápal slepého čreva pod nôž. Moje deti keď niečo pichalo alebo bolelo v brušku, tak som im dala živočíšne uhlie a bolo po probléme.

Nitroglycerín
Je súčasť dynamitu, ale aj rýchla pomoc pri vysokom krvnom tlaku, infarkte a pod. Rozšíri cievy a tým pádom sa krvný tlak zníži. Kedysi sa dal v lekárňach kúpiť bežne. Dnes len na lekársky predpis. 
No treba nájsť lekáreň, kde vám ho predajú aj bez predpisu. 
Kto máte infarktové situácie a potom predinfarktové stavy - je dobré nosiť tabletku pri sebe, napríklad v peňaženke. Môže vám to zachrániť život. Stačí dať tabletku pod jazyk a do minútky je po probléme. Nechrúmať, neprehĺtať tabletku, len nechať pôsobiť a rozpustiť pod jazykom. Je to najrýchlejšia cesta do organizmu. 
No ak máte aj iné choroby, treba sa poradiť s odborníkom, či je to pre vás vhodné riešenie ako prvá pomoc. No ako mi povedala lekárnička, v krajnom prípade je to hop alebo trop. Neváhať a dať tabletku pod jazyk. Koľko ľudí by ešte teraz žilo ...

Ako som si vyliečila bolesť v kolenách
Každý sa vieme vyliečiť sami, aj sa do choroby dostať. Teoreticky to ovládame, ale ako to urobiť prakticky. Aj mne to dlho trvalo, kým som na to prišla. Našťastie skôr, ako by som bola začala chodiť na nekonečné vyšetrenia a potom pod nôž. 
Lekár vám nepovie, že bolenie kolien je spôsobené najmä z tvrdohlavosti. Z toho, že všetko chcem teraz a hneď. Všetko chcem, aby bolo po mojom. Tlačím na seba, tlačím na okolie. Lebo ja najlepšie viem, čo je dobré a správne 😇, už len svätožiara mi chýba. Namiesto nej mám ale bolesti kolien a tiež možno bolesti sleziny. 
Uvoľnite sa, nechajte veci plynúť, nech si aj druhí sami poradia. Nemusíte mať vo všetkom slovo. 
Naučte sa to a postupne uvidíte, že život je krajší a aj kolená začnú poslúchať. 

Naše vnútorné pohnútky môžeme pochopiť aj cez štúdiu Human design.
Napíšte mi, rada vám ju urobím a pochopíte sami seba. Pochopením, prijatím sa vyliečite.  


Ako som si vyliečila bolesť v bedrovom kĺbe
Po prvom pôrode ma začal bolievať bedrový kĺb. Chodila som po vyšetreniach a nikdy mi nič nezistili. Ako dieťa som mala slabo vyvinuté kĺbiky, tak som musela trpieť v kovovo - kožených nohaviciach, kým sa nevyvinuli. Vtedy sa také dávali deťom. Myslela som si, že to bude príčina mojich bolestí. Vôbec nie. Všetko na rontgene bolo vždy vporiadku, no bolelo. 
Lekár vám nepovie, že prestaňte sa zlostiť, lebo si poškodzujete pečeň a jej meridián, energetická dráha, ide cez bedrové kĺby. Ani vám nepovie, že ak máte doma priveľa rastlín, priveľa zelenej farby, tak vo vašom domove môže vzniknúť trvalé napätie, hádky, zlosť, ... až špekulácie ako s kým vybabrať, ako sa vyvŕšiť. Zvlášť ak máte svoj osobný živel silné drevo.

Viete, aké prostredie je pre vás vhodné, aby ste boli pokojní a vitálni?
Napíšte mi, urobím vám osobnú analýzu. Je dôležitá pre vás dobrý osud.
Alebo si dajte rovno spraviť projekt interiéru.


Ako si liečim prípadné alebo prechodné bolesti
Telo je náš dopravný prostriedok, náš pracovný prostriedok, náš ochranný prostriedok. No nie sme to my. Sme duša a duch. Naša dušička sídli v okolí srdiečka, v hrudnom koši. Ona vie všetko, vie aj liečiť. Tak som sa naučila akoby vojsť do hrudného koša k dušičke, ku mne, a potom s ňou putujem vnútri po tele až kým neprídem na miesto, kde to bolí a to miesto si dušičkou hladkám. 
Toto keď sa nejako naučíte, tak to skutočne funguje. 

Boroglycerinlanolin
Moja mamička od malička kupovala v drogérii tento krém v tube určený na ruky a natierala mi ním noštek, keď som mala nádchu. Nádcha prešla aj vyliečila červenú pokožku okolo nožteka. Toto naša rodina používala roky ako osvedčený liek proti nádche. Vtedy mal žlto - zelený obal, tubu. Neviem, či táto receptúra ešte funguje. V iných obaloch ho dostať kúpiť. 

Krém na tvár a telo
Od malička sme používali len niveu. Aj ako slečna a študentka, aj neskôr len niveu. Žiadne dermakoly. Ako vysokoškoláčka som si kupovala v tuzexe krém 21. Voňal po mandliach. 
Teraz na starosť používam len kokosový olej. Ako sa hovorí - čo do úst, to na pokožku 😊. 
Veď pokožka sú tie najväčšie ústa! Cez jej póry idú do tela látky z prostredia a dostávajú sa rovno do krvi, obehového systému, teda rýchlou cestou sa dostanú do organizmu. Je na nás, či sú to prosperujúce prírodné látky, alebo cez pokožku papkáme toxíny. 
Teda pozor aj na to, čo si obliekame, či čínske fľaškové plastové chemické odevy, používame chemickú aviváž, alebo našu Slovenku, bavlnené odevy, alebo ľanové, vlnené, drevené bukové, smrekové či eukalyptové (viskóza) a pod. Či v takýchto materiáloch aj spávame. Alebo nosíme na nohách toxické plasty alebo koženú obuv. Lebo všetko pekne krásne papkáme cez pokožku. 
Chémia je pre náš život nevyhnutná, ale taká, ktorá nám neškodí. Potravinárske obaly, ktoré sú neškodné, len dnes je ich už ťažko rozlíšiť. Kedysi sa používali zo skla. V sklenených fľaškách bolo mlieko, dnes je len alkohol. Potrebujeme chemické spracovanie buničiny pre papier alebo viskózu.
Mnohé a mnohé technológie sa nezaobídu bez chemických procesov. No my ako spotrebitelia by sme mali rozlišovať, čo si na seba a okolo seba dáme a čo nie. 

Modlitba
Pomoc z Nebíčka je neskutočná. Modlitbou treba žiť. Ráno vstanem, poďakujem za nový deň, idem sa umyť, tri razy si opláchnem tvár v mene Otca i Syna i Ducha svätého. Pri každom rozhodovaní prosím o vedenie, pri každom hľadaní prosím o nájdenie. Aj stačí, že neviem nájsť napr. kľúče, poprosím o pomoc a nájdem ich. 
Je potrebný aj náš rozum, aby sme sa vedeli v tomto svete orientovať, ale duchovný svet je PÁN VLÁDCA! Večer, keď si ľahnem, tak prosím o ochranu mojich blízkych aj mňa a ďakujem za prežitý deň. Keď sa mi podarí niečo pekné vytvoriť, ďakujem ... Keď nie som si istá, či mi niečo vyjde tak, aby som bola spokojná alebo ak robím niečo pre druhých tak, aby sa im to páčilo, tak prosím o pomoc, aby to dopadlo dobre. Vlastne celý deň fungujem s modlitbou. Takto sa vám bude dariť, takto aj náročné starosti máte Komu zveriť do Jeho rúk. Je to veľmi silná ochrana človeka. Zo svätej trojice je k nám najbližšie, priamo v nás - Duch svätý. On nám vie najskôr pomôcť.

Ruky ako lekár
Moje deti doteraz spomínajú, že keď ich bolela hlavička alebo bruško a priložila som im ruky, tak bolesť prestala. 
Tiež si spomínam, ako sa od susedov chlapček triasol vo vysokých horúčkach, okrem zábalu celého telíčka v octovej vode, alebo alpovej vode, nespomínam si, som mu priložila ruky na tvár a prestal sa triasť, upokojil sa. Potom mi zo svojej pokladničky priniesol 5 korún ako vďačnosť, že som mu pomohla. Nedalo sa to neprijať od malého chlapčeka, bolo to veľmi milé a emočné. 
Naše dlane liečia. Veď čo inšie robíme, ak nás niekde bolí? Priložíme si ruky, dlane. 

Acylpyrín
Riedi krv. Je dobou prvou pomocou v lietadle pri opuchnutých nohách, predchádza trombóze. Je dobrou prvou pomocou pri svalových kŕčoch. Môžete byť uťahaný z namáhavej práce a ak pociťujete náznaky kŕčov v nohách - treba si dať acylpyrin. 

Alpa  
Tú mám vždy doma a veľké balenia. Nepijem ju:) Ale je výborná na bolesti chrbta, pliec, krčnej chrbtice. Pri znížení teploty ako zábal alebo obklad s vodou a alpou. Ja si ju neviem vynachváliť. 
Pri potrebe zvlhčenia miestnosti pri chorobách - uterák namočiť do vody s alpou, vyžmýkať a prevesiť cez radiátor. Pri kožných problémoch, napr. vyrážka na tvári, poškodená koža a pod. 
Výborná je alpa - ako krém v tube. Ak vás niečo pobolieva, je vynikajúca.

Ako mi zhustli vlasy
Kaderníčka má čo robiť, kým mi ich ostrihá a upraví 😊. Keď som bola malá, tak mamička mi ich často strihávala, vraj aby som mala vlasy husté. Posledné oplachovanie vlasov po ich umytí mi robila výluhom zo žihľavy. Nelenilo sa jej ísť ju natrhať a zaliať horúcou vodou, aby som mala vlasy zdravé a lesklé.  Keď som bola slečna, tak mi dávala cmúľať tabletky, ktoré sa používali na kašeľ, bol v nich zinok. Takže tabletky na kašeľ mi zhusťovali vlasy:)

Tiež je výborné, ak sa vlasy strihajú v dni leva. Vtedy zhustnú, máme to odskúšané. 
Ja si kupujem vylúpané slnečnicové semienka a tie chrúmem. Prisypem si do nich sušené hrozienko, nejaké oriešky, ovsené vločky, co dum dal a to chrúmem. Hlavne tie slnečnicové semienka spevňujú vlasy, spevňujú nechty, kosti, hoja zádery okolo nechtov. Je to zázrak prírody. 

Ako som si vyliečila ostrohy
Žiaden ortopéd vám nepovie, aby ste si dávali pozor doma na žiarenie. Chytá psa za chvost... vyrába na päty rôzne vložky do topánok a päty bolia a bolia. 
Zabudla som napísať, čo sú to ostrohy - je to bolesť v pätách až tak, že nemôžete chodiť. 
Aj ja som ich mala, kým som neprišla na to, z čoho vznikli a čo treba urobiť. 
Najviac ich majú ľudia, ktorí spávajú na manželských posteliach, alebo ľudia, ktorí spávajú nohami pri zástrčkách alebo netienených elektrických kábloch v stene. 
Manželské postele zaberú veľkú časť miestnosti a ak pod vami je miestnosť s osvetlením v strope, jeho žiarenie pôsobí na vaše telo. V miestach lustra pod vami obyčajne máte nohy. Toto je hlavná príčina žiarenia a vyvolávania bolestí v pätách. Pri dlhodobom spávaní v takomto žiarení začínajú ostrohy narastať. 
Čo s tým? Buď premiestniť posteľ mimo žiarenia, ale to obyčajne nejde. 
Ja mám pod posteľami naťahanú medenú mriežku a tá žiarenie zachytáva a nedostáva sa ku mne. 
Aj po rokoch meriam žiarenie a nič, funguje to. Dôkazom toho sú aj moje vyliečené ostrohy. Pomaly prestávali bolieť, pobolievať až sa vyliečili. Treba dávať pozor, aby neboli v chlade.

Čím sa voniam
Celý život som používala najprv dezodoranty, potom parfémy. Ešte mi ostali značkové a tie dávam psíkom. Asi sa čudujete. Učím psíkov, aby chodili cikať inde, nie o môj plot 🐩 🐕 🐶. 
Na plot som nalepila filcové krúžky, čo sa dávajú na nohy stoličiek, aby sa nepoškriabali parkety. 
A tie krúžky chodím pravidelne parfémovať Lacoste, Gabriela Sabatini, ... a ďalšími značkovými parfémami. Havko už z diaľky cíti ich vôňu a tak radšej sa plotu vyhne, ako by mal pri cikaní kýchať. Je to len výcvikový prostriedok. Psíkom to neublíži. 
Čo teda používam ja namiesto parfému? No niektoré parfémy občas používam, posledne som dostala parfém z konvaliniek. Krásne vonia a pripomína mi to moje detstvo. Moja mamička mala v spálni na toaletnom stolíku krištáľovú fľaštičku s gumenou pumpičkou a ozdobnými strapčekmi a tam mala takýto parfém. Alebo mala vo fľaštičke parfém, kde boli ponorené skutočné konvalinky.
Ale ak raz okúsite arabský svet, jeho vône, tak sa toho už nevzdáte. Arabky sa natierajú vonnými prírodnými olejmi. Ja si zakaždým nejaké donesiem. Sú to prenádherné vône a prírodné látky. Našla som tam aj olej na vlasy, výťažok z jazmínu, len trošku si ho dám na prsty a votriem do končekov vlasov. Vyživí ich, vlasy sa krásne lesknú a nádherne voňajú. Naše vonné oleje niekedy dávam namiesto aviváže alebo prevoniam nimi interiér.

Čo nosím v lete
Doma aj v okolí domu len jediný druh odevu - ľahučké dlhé šaty z arabského sveta. Krásne, farebné, mám ich viacej. Ráno natiahnem šaty a som oblečená. V horúčavách sú k nezaplateniu. Ľahučký vzdušný materiál, telo dýcha, je nahé aj oblečené. Pokožka je najväčší dýchací orgán, netreba ju dusiť. 

Ako som v pôrodnici kojila 5 detí
Nemala som spočiatku mlieko, tak mi svokra priniesla čierne pivo. Dala som si len tak za pohárik od smädu a na druhý deň bolo božie dopustenie :) Mala som toľko mlieka, že mi chodili nosiť aj iné detičky, aby som ich nakŕmila. Aj svoje deti som dlho kojila.


Ibalgin
Na pravidelné užívanie nie je vhodný, poškodzuje pečeň. Ja tak dva razy do roka predsa len užijem po jednej tabletke. Je to vtedy, keď idem do Justičného paláca v BA, kde je ťažká energia, ktorá ma zakaždým vysaje a pojednávania ešte viac, keď musím bojovať ako tiger, lebo advokát odporcu - môjho bývalého zamestnávateľa - je miláčikom samosudkyne a ona sa tým ani netají. V takýchto extrémnych situáciách je dobré si dať dopredu jednu tabletku, dá vám silu tigra 🐅a je vás plná miestnosť 😠
A potom, keď urobíte, čo je vo vašich silách, zverte to do Božích rúk. On sa už postará. 🙏


Komunikovať s ľuďmi podľa môjho typu - manifestujúci generátor
Len reagovať na podnety. Nevytvárať ich. Potom to ľudia nechápu a zbytočne som rozčarovaná. 
Každý typ podľa Human design má iný spôsob efektívnej komunikácie, pri ktorej je úspešný. 
Viete aký ste typ?
Napíšte mi: jankag888@gmail.comČo znamenajú sny
Najlepší snár je ten vlastný odskúšaný, odpozorovaný. Ja mám odskúšané, že keď ma vo sne naháňajú medvede a ujdem im, tak v blízkej budúcnosti prídem k väčším peniazom.
Raz ma medvede obkľúčili a nedalo sa mi ujsť. Vystrašená som sa prebudila a bola šťastná, že to bol len sen. No nebol to len sen. Bolo to varovanie. O pár dní na okresnom súde som spor prehrala.
Je to na krajskom súde a v Božích rukách. Už som to takmer vypustila z hlavy, čo som mohla, som spravila.
Treba len sledovať svoje sny a potom čo sa vám udeje. Ak sa to viackrát opakuje, môžete to zaradiť do svojho osobného snára. Lebo tie kúpenské snáre sú skôr pre zábavu.
A nedať sa, vždy je nádej ... po daždi vyjde dúha ... ako táto za našim domom.


Trpezlivosť
Som trpezlivá a to je veľká výhoda. Treba sa jej učiť, trénovať ju. Človek ak niečo chce unáhliť, tak to nemusí dopadnúť dobre. Hlavne veľké veci potrebujú svoj čas dozretia. 
Veľa ľudí sa ani nedočkalo verdiktu súdu. Boli netrpezliví a nešťastní až napokon umreli. To je bežná prax. Ale prečo? Mám sa ničiť za špinavosť druhých? Môj spor trvá už 11 rokov! Nie je to jednoduché, ale ja som si tie roky nedala zobrať. Zmenila som životný štýl za pokojný, slobodný, radostný. A keď treba v súvislosti zo súdom zabrať, tak zaberiem. A čo nezvládam, hravo zvládne Pán Boh. 

Človeče, pomôž si sám, aj Pán Boh ti pomôže. 

Na to máme nohy a ruky, aby sme sa hýbali a pracovali, rozum, aby sme si veci premysleli, intuíciu, aby sme počúvali vnuknutia, no ak ani toto nestačí, Pán Boh nám pomôže, keď vidí, že sa snažíme ako vieme a ide o dobrý úmysel. 

Poistenie právnej istoty
Zlu sa treba postaviť čelom, nie zutekať. Dokedy bude ničiť ľudí? Treba byť odvážny. A hľadať možnosti ako. Skôr, než sa do niečoho pustíte, uzatvorte poistenie, ktoré vám v prípade súdu bude platiť advokáta. Ľudia nebránia svoje práva, lebo nemajú na to prostriedky. Takáto poistka je jednoduchá záležitosť, len poisťovne o nich mlčia, majú ich len vyvolení, ale dostupné sú pre každého.  

Misia
Každý z nás môže byť misionárom. Nemusíte chodiť po domácnostiach a otravovať ľudí ako to robia niektorí ... Ale prirodzene vo svojom každodennom živote. Samozrejme to vyžaduje poznávať Sväté písmo. Ja si dávam posielať mailom zamyslenia na každý deň - od Slovenského evanjelizačného strediska. Nikdy som nebola nikde organizovaná, spútaná, nechodila som na náboženstvo, teda ani nepoznám náboženskú terminológiu. Pre mňa v živote je dôležité skúmať moje presvedčenia, rozhodnutia a konania, či sú správne a či nie. Preto sa neustále učím a premýšľam, prehodnocujem. No nezaoberám sa len sebou. 
Ako vidíte, aj koníček sa dá spojiť s misiou. Kto čítate môj blog, tak vidíte, že duchovný svet je pre mňa dôležitý a píšem o ňom, aby aj vám pomáhal. A nebojím sa pripomenúť Pána Boha ani na súde. Mali by ste vidieť reakciu pani samosudkyne, ako sa neovládla a začala sa rozčuľovať prečo HO spomínam. Samozrejme, kto koná úmyselne zlo, toho misia rozčuľuje, lebo sa dotkla jeho svedomia. No nakoniec priznala, že pojednávania so mnou boli pre ňu veľkým ponaučením. Napriek tomu jej bola košeľa bližšia ako kabát, ale aspoň som zasiala semiačko. Verím, že vzklíči. 
Tiež som vo svojej obhajobe vysvetlila pôvod súdnictva. Súdnictvo sa zaoberá príčinou a následkom. Ale to je predsa zakódovaný duchovný zákon, ktorý bol odpozorovaný ako funguje a od toho sa začala vyvíjať spravodlivosť svetská. Teda zákon príčiny a následku funguje pre všetkých bez rozdielu funkcie a či niekto má talár alebo nie. Ak niekoho úmyselne poškodím, tak môžem očakávať takú istú alebo väčšiu stratu. 
Nebojte sa byť misionárom, ľudia sa skôr či neskôr zmenia. Aj rozsudok, ktorým ma úmyselne poškodila, čítala tak potichúčky, že som jej ledva rozumela. Bojovala so svojim rozhodnutím a svojim svedomím. Na záver sa opýtala svojho milovaného právneho zástupcu odporcu, čo on na to a on ju nepodržal. Povedal, že on nebol svedkom udalostí, že sa k rozsudku nevie vyjadriť. Aj on vedel, že nekonal správne a na chodbe sa mi ospravedlnil a že zvažuje, že od prípadu odstúpi. 
Pohlo sa mu svedomie.
Neviem, ako to dopadne na krajskom súde, ale jedno víťazstvo už vidím. Tí dvaja sa už nebudú len tak chladnokrvne schovávať za taláre. Najmä, ak ich dobehne nejaká osobná strata ako výchovný prostriedok a oni už budú vedieť, že na vine nie je nikto iný, ako oni sami. 
A tá moja misia v súdnictve týmto nekončí, spis išiel na Krajský súd BA, aj tam to budú čítať. Aj tam bude zasiate semiačko ...  💘  😌 To je moje víťazstvo. Ak aj vyhrám súd, tak sa len poteším.

Každý deň nám poskytuje veľa možností, ako byť misionárom Lásky. Napríklad v niečom dobrom a múdrom či užitočnom môžete ísť príkladom pre ostatných. Ja mám viacero svedectiev, kedy ľudia precitli. To sú moje víťazstvá. To je moja radosť a moje šťastie. Potom taký 11 ročný súd vás len tak nerozhádže, ak ste aj tam boli misionári. 
Toto je spôsob, ako sa prestať trápiť pre zlo iných ľudí. Toto je vaše víťazstvo nad svetskými taľafatkami. Oni vám totiž poskytujú možnosť ľudí zmeniť. To sú príležitosti pre vašu misiu Lásky.

Tu naozaj platí: Kto do teba kameňom, ty do neho chlebom (zrniečkom)Teraz sa pozrite, čo som si našla v maily, keď som dopísala moje myšlienky o misii Lásky:
(nič nie je náhoda)

- Toto mi poslala virtuálna priateľka, ktorá dbá o môj duchovný rozvoj:


- Toto zamyslenie mi prišlo dnes z evanjelizačného strediska:

Nevyhnutný predpoklad pre službu - 24. máj

Greg Laurie

Keď uzrel zástupy, bolo Mu ich ľúto, že boli zmorené a bezmocné ako ovce, ktoré nemajú pastiera.     – Evanjelium podľa Matúša 9:36

Kdekoľvek počas svojej pozemskej služby Pán Ježiš šiel, obklopovali ho ľudia, tlačili sa, strkali a stále od neho niečo chceli. Chceli uzdravenie ako žena, ktorá minula všetky svoje peniaze na lekárov a stále bola chorá, alebo Jairus, ktorý prišiel k Pánovi, pretože jeho dcéra zomrela a chcel, aby ju vzkriesil z mŕtvych. Toľkí chceli okúsiť dotyk Spasiteľa. Ježiš videl ich najhlbšie potreby. Vedel, čo ich najviac bolí. Videl pod masku, za obranné mechanizmy, ktorými sa obrnili. Videl, ako plačú ich srdcia. Videl ich ako ovce bez pastiera, ľudí, ktorí zablúdili, pričom každý skúša inú cestu. A bolo mu ich ľúto. Ak chceš, aby ťa Boh akokoľvek použil, potom si musíš vypestovať to, čo nazvem súcit. Takýto súcit sa tiahol celou službou Pána Ježiša. Vidíme ho, keď hovoril so ženou pri studni v Samárii. Biblia hovorí, že: „... musel ísť cez Samáriu“ (Ján 4:4). Židia zvyčajne do Samárie nechodili pre hlboké rasové predsudky medzi židmi a samaritánmi podávané z generácie na generáciu. Aj napriek svojej zaneprázdnenosti a všetkému, čo mal urobiť, Pán Ježiš vedel, že pri studni bude čakať osamelá, vyhorená a zranená žena.
Niekedy sa pozeráme na neveriacich ako na nepriateľov: „Pozri na tých hriešnikov. Pozri, čo to robia.“ Ale zapamätajme si jedno: Za hriechom je prázdny, hľadajúci, stratený človek, ktorého Boh miluje. Naším poslaním je volať týchto ľudí posolstvom evanjelia, no potrebujeme súcit. Život Pána Ježiša ním prekypoval. A náš?

aj toto:
......  Stále a stále sa mi stáva, že niečo napíšem a inou cestou sa mi moje myšlienky potom potvrdia.
Je to od Nebies milé :)


Kovové správanie
Ak vo vašej domácnosti prevláda nadradenosť, uštipačnosť, prenasledovanie, napomínanie, ponižovanie, prehnaná disciplína, ostrosť vzťahov, ak u vás doma alebo na pracovisku hovorí niekto plynule ironicky, tak sa poobzerajte, či nemáte doma alebo na pracovisku veľa kovu - biele steny, lesklé povrchy, tepané kovové dekorácie, všetko čo sa blyští a má farbu zlata, striebra, medi a pod. Veľa kovu okrem tohto správania časom poškodzuje aj dýchacie cesty až pľúca!

Viete, aký osobný živel majú členovia vašej rodiny a čo treba urobiť, aby sa upokojili a nerozduchávali doma napätie?
Napíšte mi, rada vám aj im urobím osobnú analýzu.
jankag888@gmail.comDomáci jogurt
Podojíme Majloňu (tak voláme automat na mlieko z neďalekého družstva), kúpime si jeden kelímok bieleho Zvolenského jogurtu. Teda aj jogurt je prírodný, klasický ako podojené mliečko. 
Mlieko uvedieme mierne do varu a odstavíme. Keď je už len teplé, primiešame Zvolenský jogurt biely a dáme do jogurtovača na 5 hodín. 
Potom necháme jogurty vychladnúť a dáme do chladničky. 
No a už každý si berie sám a dá si do neho napr. džem alebo ovocie, vločky a pod. 
Je to chladená pochúťka a hlavne zdravá. Zakaždým jeden vyrobený jogurt necháme na ďalšiu várku nových jogurtov. Nemusíme kupovať jogurt, vyrobený má už dostatok rozmnožených kultúr. 
Iné jogurty majú v sebe gebuziny, zahusťovadlá, éčka, nemohla som ich jedávať, bolo mi z nich zle.
Neverte reklamám.
Obyčajne nadojíme 3 litre mlieka:)
- na jogurt
- na kyslo, len tak postavíme v sklenenej fľaške na linku a do troch dní je kyslé, mňam, v lete chladené je pochúťka
- na sladko 

Srdiečka Lásky
Pre materské centrum som vyrobila detský oltárik, na ktorý si detičky lepia vymaľované srdiečka pre Ježiška. Bola som svedkom, ako rodičia precitli, znežneli a s láskou sa začali správať ku svojim detičkám. Nevedela som, prečo má Pán Boh poslal do materského centra. Už viem :)
Som zvedavá, kde ma zase vietor zaveje :)))


Srdiečka maľujú malinké detičky, ktoré mnohé ani nevedia držať ceruzku v rúčke:)
Však sú krásne:)


Zdravé kosti a zuby
Už som v preddôchodkovom veku a mám svoje zuby a celé kosti:) 

Myslím si, že čo v mladosti nadobudneš, tak na starosť akoby si našiel. 

Od malička som bola v pohybe a vonku či svietilo Slniečko, či pršalo, či snežilo, stále vonku. 
Nemali sme počítače, elektronické hry ani internet. Hrali sme sa vonku. Tých hier bolo veľa, dnešné deti ich mnohé ani nepoznajú (Krvavé koleno ešte spí, Ide Pešek okolo, na schovávačku, na šípky, vybíjanú, skákanie na gume, na švihadle, skákanie sklíčkovej, škôlka s kamienkom, stavali sme si stany z diek, liezli po stromoch, behali po poliach, behali po meste, najlepšie keď pršalo a stáli sme pod odkvapom a voda na nás liala, hrali sme sa s bábikami, boli sme krajčírky, predavačky, urobili sme si strelnicu a s kamienkami sme triafali do paličiek opretých o stenu, vymieňali sme si zbierky servítok, nálepok zo zápalkových škatuliek, obrázky spevákov a hercov, zbierky známok, zbierky odznakov, chodili sme si pýtať od susedov maličké detičky v kočíkoch a kočíkovali sme ich, ani ma všetko nenapadne). 
A okrem tohto hravého pohybu vonku sme športovali. Ja som od malička mala lyže, korčule, bicykle a toto náradie so mnou rástlo, ocinko dbal na to, aby sme v každom veku mali všetko, sám bol za mladi športovec. Neskôr som hrala aktívne volejbal, basketbal a venovala sa atletike, turistike. 
Môj brat od malička bol indián, stále v horách, vyrábal si sám krásne zdobené tomahauky, luky, dýky, dnes by to bola rarita. Dokonca si vyrobil aj sám veľké červené kanoe a chodil sa na rybník člnkovať. Ako dospelý si sám vyrobil veľký pekný rodinný dom za účinnej pomoci svojich synov a manželky. 
Veľa športoval, dokonca bol na Slovensku majster v hode oštepom za dorast. Pozdravujem ťa braček:)

Každý rok s rodičmi dovolenka pri vode, hlavne na Zemplínskej šírave, vtedy to bola unikátna dovolenka. Dopriali sme ju aj našim deťom. Bola to romantika. V lete každý víkend niekde na termálnom kúpalisku. Inokedy v Tatrách, alebo v okolitých horách na hubách, na čučoriedkach. Ako dieťa tri razy som bola s rodičmi v Bulharsku, náš ocinko nám to rád doprial. 
Ja už s mojou rodinkou sme v tradícii pokračovali, ale destinácie sa rozšírili na celú Európu. Už sú iné možnosti. Tiež sme s rodinkou chodievali na Štiavnické jazerá. 

Prečo to všetko spomínam?

Pre vás mladé mamičky a oteckov, aby ste svojim deťom zakázali alebo obmedzili sedenie za PC a tabletami. Ak svoje deti vediete k zdravému hravému pohybu vonku a neskôr ku športu, tak na starosť akoby našli. Budú mať pevné kosti, zdravé zuby. Budú aj na starosť ohybní a aj keď spadnú, tak si to odnesú len chrupavky, nie kosti. 
Viem o čom hovorím, hovorím o sebe :) O mojich skúsenostiach, teda to funguje. 

Detičky sa učia od vás, preberajú váš životný štýl, tak nech je plný pohybu a hravosti. 


Rybí olej, špik, mak, orechy, drvené škrupiny z domácich vajec 
Museli sme ho každý deň prehltnúť za malú lyžičku, keď sme boli malé deti. Ani jedno dieťa ho nemalo rado:) Lekári to predpisovali deťom, ktoré boli chudé. Keď ma mamička utierala osuškou po kúpeli, tak mi zo špásu vždy počítala rebrá a mňa to šteklilo:) Nechcela som nič jesť, len sa hrať vonku, stačilo mi vyliezť na čerešňu alebo hrušku a najesť sa, to bolo moje jedlo. 
Ale aj ten olej možno prispel ku zdravým kostiam. Neviem, ako je to dnes, či sa ešte užíva a či aj ryby sú také zdravé ako kedysi. Ale hádam to sledujú. 
Tiež som zbožňovala špikovú kosť. Moja rodina si potrpela na všetko, aby bolo ako sa patrí. Každú nedeľu mamička už ráno postavila na sporák polievku a tá sa varila celé doobeda. Okrem mäsa boli v nej aj kosti na vyvarenie. Aj Číňania odporúčajú robiť vývary, ktoré sa varia niekoľko hodín - na posilnenie organizmu. No vidíte, aj naši predkovia to vedeli. 
Zakaždým mi mamička vybrala vyvarenú špikovú kosť a tú huspeninu z nej mi ešte teplú natrela na chlebík, osolila a to som spapkala. To bola pre mňa pochúťka.  
Mamička mala v špajzi v plátenom vrecku mak. Od malička som naň chodievala. Nasypala som si do mištičky mak a kryštálový cukor a to som chrúmala. 
Veľmi rada som drúzgala čerstvé práve obité zo stromu vlažské orechy, alebo keď sme išli na lieskovce, tak som ich mala rada také čerstvé. 
Doteraz fungujem na orechoch:)
Deťom som dávala drvené škrupiny z domácich vajec. Vtedy to letelo ... no platí to stále, výborné na stavbu a pevnosť kostí.

Ako som zletela na betón
Nedávno som v suteréne išla zatvoriť okienko, vytrepala som sa na stôl, aby som dočiahla. No ten stôl nebol stabilný. To som zistila, keď som letela z výšky rovno na betónovú podlahu. Iný by bol dolámaný na padrť:) Mne si to odniesli chrupavky v zápästí pravej ruky. Vtlačili sa do seba, ako som sa išla rukou zachytiť pri páde. 
Cestou v sanitke som sa modlila, aby to bolo len dobre, aby to bolo len dobre. Lebo ľudia chodia s takýmto zranením na operácie. Na pohotovosti bol mladučký lekár a veľmi múdry. Pozrel na snímok, zavolal sestričku a kázal jej silno pridržať môj lakeť. On ma chytil za dlaň a prudko mi ňou potiahol. 
Chrupavky v zápästí len tak zaprašťali a ruka bola napravená. Tak ako sa tlakom pri páde zatlačili, on mi ich ťahom vytiahol. Potom mi ruku zafixovali a išla dom domov. Sám lekár sa veľmi potešil, že sa mu to podarilo, lebo nie každému sa to takto jednoducho podarí. Ja si myslím, že aj v tej chvíli som sa veľmi modlila a volala anjelikov, aby mi pomohli, a pomohli :)

Arnika a Traumeel
Sú to homeopatiká a skutočne účinné. Mne ich poradila suseda liečiteľka, keď som mala ten úraz s rukou. Rýchlo sa mi zahojila. Na kontrole ma chceli stále rentgenovať, čo som na druhý raz odmietla. Lekárom je jedno, že ľudí donekonečna ožarujú. Keď som sa pýtala, čo mi poradí, keď budem mať bolesti, tak mi chladnokrvne vybral zo šuplíka za hrsť tabletiek proti bolesti. Chápete to? Keď som sa ho pýtala na arniku a traumeel, tak nevedel o čom hovorím. 

Lekárnička povedala, že ona si tieto rastlinné homeopatiká vždy berie na dovolenku. Arnika je dobrá tiež, keď niekto dostane na dovolenke horúčku, na druhý deň je fit. 

Ľavou rukou
Kým som mala pravú ruku v sádre, tak som robila a kreslila projekty ľavou rukou. Človek si na to rýchlo zvykne a dobré je na tom to, že si trénuje pravú mozgovú hemisféru. Práve tie nápady, tvorivosť, hravosť, ktoré potrebuje, ak niečo tvoríte. 

Rodinná rada
U nás bolo zvykom, že zakaždým, keď išlo o vážny problém, zasadla rodinná rada. 
Hlavne vtedy, keď sa rozhodovalo o operáciách mojich rodičov. Vtedy sme prišli deti s rodinami k nim a radili sa. Kým sme sa pre niečo rozhodli, obehali sme viacerých odborníkov lekárov a dali urobiť nezávislé vyšetrenia chorého. Potom sme sa opäť stretli a rozhodli sa, čo ďalej. 
Netreba hneď uveriť diagnóze či liečbe jednému lekárovi. Treba si urobiť prieskum, aby ste boli v obraze a až potom k niečomu pristúpiť. 
Teraz už začínajú pôsobiť aj lekári, ktorí sa zaoberajú celým človekom, jeho telom i dušou, jeho životným štýlom a až potom si urobia obraz o jeho stave. Ale aj tých by som navštívila viacerých. 
Rodinná rada je k nezaplateniu!
(neviem, prečo niekedy ostatne celý text ružový a nedá sa mi to odstrániť)

Každá duša prišla na tento svet so zámerom
Moja si dala za cieľ ukazovať ľuďom, ako sa dá krajšie a zmysluplnejšie prežiť život. Toto mi povedal rozbor a štúdia Human design. Veď celý život ani inšie nerobím:)
Viete, aký zámer má vaša duša:)
Napíšte mi, rada vám urobím štúdiu Human design. 
jankag888@gmail.com


Sloboda
Každá sloboda končí tam, kde začínajú práva iných. Teda, ak chcem byť slobodný a nemať obmedzenia, musím žiť sám. Takto sa to obyčajne vníma. 
No nemusí to tak byť. Ak sú pre nás prirodzené práva iných, tak vieme slobodne žiť aj vo zväzku. 
Teda ak súčasťou našej slobody je morálka, sme slobodní. 
Naša duša nie je zaťažená, je voľná ako vtáčik štebotáčik. 
Ak vieme prijať človeka takého, aký je, sme oslobodení.
Koniec filozofickej úvahy o slobode.  Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára