Pre vás

Nepýtaj sa, čo svet potrebuje, spýtaj sa sám seba, vďaka čomu ožívaš.

A potom choď a rob to.

Pretože, čo tento svet potrebuje,

sú ľudia, ktorí ožili.

Harold Whitman

https://www.youtube.com/watch?v=XD22185zSlA

Verte, že ja vás oživím:)


jankag888@gmail.com

Autorské právo
Články môžete publikovať len s mojim súhlasom
a s aktívnou adresou na môj blog.

Aby si bol krásny, zastav sa: minútu pred zrkadlom, päť minút pred svojou dušou a pätnásť minút pred svojím Bohom. Horatius


nedeľa 21. septembra 2014

Návod na zmysluplný život I.

V jednoduchosti je pravda. No, kým prídeme na tú jednoduchosť, na tú pravdu, hľadáme, pátrame, chodíme na kurzy, študujeme, skúmame... A keď už máme nazbierané veľké množstvo informácií, tak začneme ich triediť, napríklad vylučovacou metódou. Čo sa nám neosvedčilo, odstránime. A takto postupne ubiehajúcimi rokmi sa dostaneme k múdrosti. K múdrosti, ktorá je jednoduchá, ktorú pozná aj babička na lazoch, čo nikdy nikde nebola. A predsa sa k nej chodia ľudia radiť.
Zistíme, že všetko treba robiť s mierou. Že všetko má byť v harmónii, vo vyváženosti, aby sa zachoval pokoj, pokojné energie, pokojný a zmysluplný život. Tak je to nastavené v prírode. Ona si vie sama regulovať vyváženosť. Ak sa nahromadí niekde prebytočná energia, príroda to dá do rovnováhy. Jednoduchý príklad sú nahromadené mračná, nahromadená energia, ktorá sa búrkou a bleskami rozplynie. A opäť je rovnováha.
A tak je to aj v našich životoch. Ak niečomu venujeme viac energie, ako by bolo potrebné pre harmonický život, tak príde poučenie. Ak sa nepoučíme, príde dôraznejšie upozornenie.
Lebo vo všetkom má byť rovnováha.
Veď nadarmo sa nepíše - Modli sa a pracuj. Daj - bude ti dané. Praj - bude ti priane.
To sú múdre návody na život. A všetko rob s láskou.Pravá ruka dáva a ľavá prijíma. Ako je to u vás? Stále len dávate a dávate? Neuberá vám to životnú energiu? Možno ste sa nenaučili aj prijímať. Možno neviete požiadať 
o pomoc. Možno si neviete povedať, že toto by som chcel. Možno si neviete nič dopriať. Takáto nevyváženosť vás pripravuje o energiu, o to najdrahocennejšie, čo sme dostali do daru v tomto živote. Dávanie a prijímanie musí byť v rovnováhe. Potom budete spokojní. Nevenujte energiu tomu, kto si to nezaslúži. Nehádžte perly sviniam. Tak je to napísané aj vo Sv. Biblii. 

Aj vertikálna os musí byť v rovnováhe. Ak je niekto zameraný len materiálne, bez duchovnej podpory, tak dosahuje výsledky obtiažnym spôsobom. Ak nevníma intuíciu, vnuknutia, znamenia, nemedituje, nemodlí sa, nežije duchovne, veľmi ťažko dosahuje materiálnych úspechov. Alebo ich dosiahne a keď o ne príde, zrúti sa mu celý svet. Lebo svoje bohatstvo postavil na piesku, nie na skale. Vtedy nastáva zlom a začne hľadať pomoc, duchovnú pomoc. Lebo všetko má byť v rovnováhe. 


Pri sledovaní svojich cieľov musíte byť ako strom. Musíte sa pevne zachytiť a držať na mieste, pritom smerovať k nebesiam, nechať sa kolísať ich vetrom a naučiť sa byť pokojní.


Alebo je opačný extrém. Sú ľudia, ktorí zanevreli na pozemský život a stále žijú len 
v duchovnom svete. Nesúdim. Len sa pýtam, na čo potom prišli na Zem? Nemáme tu nazbierať skúsenosti, zážitky? Rozvíjať svoj talent, aby nám duša rástla a boli sme svojim talentom užitoční iným ľuďom? Osvietenie sa nehľadá len rozjímaním, ale každodennou láskou k Bohu a k ľuďom. To je osvietenie. Je to vyžarovanie dobra 
v každodennom živote. Zjemňovanie svojej duše cez empatiu, pochopenie, precítenie osudu svojho a ľudí naokolo. 
Všetci sa to učíme. Nie vždy sa nám to podarí, veď sme len ľudia. Ale dôležité je poznať svoje smerovanie. Poznať seba, svoje okolie. Zastaviť sa a zmyslieť, čo 
v živote nemám vyvážené. Čo mi chýba a čoho mám až priveľa. Ako to napraviť. 

Naše okolie na nás vplýva, či si to uvedomujeme alebo nie. Najmä ľudia, s ktorými sme v dennom kontakte a prostredie, v ktorom denne fungujeme. 
Aj to prostredie, náš domov, môže byť vyčerpané. Aj tu platí vyváženosť. Ak chcete 
z neho načerpať energiu, treba mu energiu dodať. A v správnej vyváženej miere. Aby vás podporovalo vo vašom snažení. Aby ste načerpali energie, ktoré práve vy potrebujete pre svoj harmonický život. 


napíšte mi:  jankag888@gmail.com


Alebo sa pozrite, čo môžem pre vás urobiť:© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
© COPYRIGHT RESERVEDPaulo Coelho - AlchymistaChrám päťročnéhoPrinc, ktorý rozjímal nad svojou dušou


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára